Nie będzie Wspólnego Biletu

Od lat mieszkańcy Chotomowa i Dąbrowy Chotomowskiej domagają się powrotu Wspólnego Biletu. W 2014 roku Jarosław Chodorski zobowiązał się przyjrzeć sprawie rezygnacji z niego. – Próby rozmów były podejmowane na początku kadencji – informuje Urząd Gminy. Później wójt nie kontynuował negocjacji.

W gm. Jabłonna Wspólny Bilet obowiązywał od 2009 roku, zrezygnowano z niego 2013 roku. Powód? Kwestie finansowe – parę lat temu gmina za dalsze funkcjonowanie Wspólnego Biletu w pociągach Kolei Mazowieckich miała płacić ok. 600 tys. zł rocznie. W zamian przez jakiś czas funkcjonował bezpłatny autobus dowożący pasażerów z Chotomowa do stacji Legionowo Przystanek.

W trakcie ostatniej kampanii wyborczej, w 2014 roku, Jarosław Chodorski zobowiązał się przyjrzeć sprawie rezygnacji ze Wspólnego Biletu. Nowy wójt interesował się tematem jeszcze na początku kadencji, kiedy urząd podejmował próby rozmów. Od kilku lat rozmowy nie są już prowadzone, ponieważ wójt uznał wówczas, że koszty wprowadzenia Wspólnego Biletu są zbyt wysokie.

– Taki bilet wpłynąłby na nasz domowy budżet. Codziennie dojeżdżam do pracy w Warszawie, natomiast dzieci do szkół. Ale co pozostaje? Trzeba płacić, skoro gmina nie jest zainteresowana rozmowami z KM czy ZTM – mówi nam p. Paweł, mieszkaniec Chotomowa.

Jabłonna Dla Mieszkańców