Dąbrowska startuje na wójta

Poznaliśmy nazwisko kolejnej osoby, która w jesiennych wyborach będzie ubiegać się o fotel wójta gm. Jabłonna. Katarzyna Dąbrowska w przeszłości była zastępcą wójta Łuby, który jako pierwszy wójt w Polsce został na wniosek prokuratura zawieszony w czynnościach.

Już 21 października mieszkańcy gm. Jabłonna zdecydują, kto przez najbliższe 5 lat będzie sprawował funkcję wójta. Do tej pory swój start w wyborach zadeklarował Adam Krzyżanowski. W ostatnich dniach start zapowiedziała również Katarzyna Dąbrowska z Chotomowa.

– Jeśli mówimy o przyszłości Gminy Jabłonna, to musi to być przyszłość wszystkich jej mieszkańców. Tych z Jabłonny, tych z Chotomowa, tych ze wsi zachodnich, tych, którzy mieszkają tu od zawsze, i tych którzy właśnie się sprowadzili. To również przyszłość tych, którzy dzięki naszym działaniom będą chcieli zamieszkać nad brzegiem Wisły lub w sąsiedztwie pięknych lasów – zapowiada K. Dąbrowska.

K. Dąbrowska kilkanaście lat temu zajmowała stanowisko wicewójta gm. Jabłonna. Była wówczas zastępczynią wójta Jerzego Łuby.

– Jerzy Łuba, były wójt Jabłonny, jako pierwszy wójt w Polsce (w 2001 r.) został na wniosek prokuratora zawieszony w czynnościach. Sprzedawał grunty gminne fałszując dokumenty, protokoły z posiedzeń zarządu gminy i latami wydawał nielegalne pozwolenia na budowę – pisali w 2004 roku dziennikarze Gazety Wyborczej.

J. Łuba i K. Dąbrowska pożegnali się z urzędem po tzw. aferze rozporkowej.

Jabłonna Dla Mieszkańców, fot. materiał wyborczy KWW Katarzyny Dąbrowskiej