Negocjacje w sprawie działki przy przedszkolu. Powstaną parkingi, droga i plac zabaw?

Od wielu miesięcy radni nalegają na wójta, żeby rozpoczął negocjacje ze Zgromadzeniem zakonnym Sióstr Narodzenia NMP w celu pozyskania działki pod powiększenie terenu, na którym znajduje się Przedszkole Gminne w Chotomowie. Na wspomnianej działce miałyby powstać m.in. plac zabaw i parkingi. W końcu doszło do pierwszych negocjacji, ale już na samym początku nastąpił pierwszy zgrzyt. Wójt nie poinformował radny należących do zespołu negocjacyjnego o miejscu i terminie pierwszego spotkania.

Pod koniec marca Rada Gminy podjęła uchwałę, w której wezwała wójta Jarosława Chodorskiego do natychmiastowego podjęcia negocjacji w sprawie zakupu działki należącej do Zgromadzenia zakonnego Sióstr Narodzenia NMP. Ta działka sąsiaduje z Przedszkolem Gminnym znajdującym się przy ul. Żeligowskiego.

– Jeśli przy ul. Żeligowskiego powstanie duże 12-oddziałowe przedszkola to ta działka potrzebna jest na parkingi i drogę. Po rozbudowie przedszkola będzie tam dojeżdżało z dziećmi bardzo dużo rodziców i skrzyżowanie ul. Pięknej z Partyzantów będzie praktycznie nie do przejechania. Wspomniana działka będzie też potrzebna na plac zabaw. Prosiłbym o rozpoczęcie negocjacji. Dodam, że prosiliśmy już pół roku temu i nadal nic się nie dzieje – mówił na sesji radny Arkadiusz Syguła.

Radni podjęli decyzję o powołaniu zespołu negocjacyjnego, który będzie wspomagał wójta i urzędników w negocjacjach. W jego składzie znaleźli się Adam Krzyżanowski i A. Syguła. Radni czekali zatem na informację od wójta w sprawie pierwszego spotkania i rozpoczęcia negocjacji ze Zgromadzeniem zakonnym.

– Wczoraj odbyło się takie spotkanie. Niestety pan wójt nie poinformował nas o nim i o spotkaniu dowiedzieliśmy się dopiero od kogoś innego. Na szczęście zdążyliśmy się na nim pojawić. Nie rozumiem dlaczego pan wójt zachował się w ten sposób, ale to na pewno nie sprzyja wzajemnej współpracy na rzecz mieszkańców gm. Jabłonna – mówi radny A. Krzyżanowski. – Podczas spotkania podkreślaliśmy konieczność zakupu tej działki, która warunkuje w przyszłości prawidłowe funkcjonowanie nowego przedszkola i umożliwi zabezpieczenie miejsc parkingowych, wytyczenie alternatywnego połączenia komunikacyjnego oraz powstanie placu zabaw. W wyniku rozmów oraz negocjacji reprezentant zakonu zaproponowała stosowną obniżoną cenę zakupu – dodaje radny.

Teraz decyzja odnośnie zatwierdzenia zakupu działki należy do wójta. W spotkaniu uczestniczył wicewójt Marcin Michalski, ale nie był on w stanie podjąć wiążącej decyzji.

Jabłonna Dla Mieszkańców