Nauczycielka zaatakowała ucznia

Powinna świecić przykładem, a mimo to swoją agresję wyładowała na chłopcu z drugiej klasy szkoły podstawowej. Podczas lekcji matematyki w jabłonowskiej szkole nauczycielka z długoletnim stażem rzuciła w ucznia kluczami.

Do naszej redakcji dotarła informacja o wydarzeniach, do których doszło w pierwszej połowie marca br. W trakcie lekcji matematyki, chłopcy z klasy 2D rozmawiali ze sobą i mimo upomnień nie wykonywali poleceń nauczycielki.  Wtedy zdenerwowana nauczycielka rzuciła w kierunku jednego z uczniów etui z kluczami.

Skontaktowaliśmy się z nauczycielką, aby porozmawiać na temat tej sytuacji. Ta jednak nie chciała komentować swojego zachowania, ani potwierdzić, czy faktycznie rzuciła jakimkolwiek przedmiotem w kierunku chłopców.

Postanowiliśmy zatem porozmawiać z dyrektorem Szkoły Podstawowej w Jabłonnie. Agata Gołowicz potwierdziła, że nauczycielka rzuciła etui z kluczami w kierunku ucznia. W stosunku do agresywnej nauczycielki wyciągnięto konsekwencje służbowe, a dokładnie finansowe, ponieważ została pozbawiona dodatku motywacyjnego. Co ciekawe, nauczycielka w notatce służbowej rzucenie kluczami w kierunku ucznia określiła jako „sygnał ostrzegawczy”.

– Nie ukrywam, że taka sytuacja nie powinna mieć miejsca, ponieważ to nie jest metoda wychowawcza. Nauczyciel został poinformowany, że w przypadku kolejnego niewłaściwego zachowania wobec uczniów, zostanie mu udzielona nagana – mówi dyrektor szkoły.

Wspomniana nauczycielka ma około 20-letni staż pracy w zawodzie. Na co dzień pracuje w edukacji wczesnoszkolnej dla klas 1-3 szkoły podstawowej. Z nieoficjalnego, ale bliskiego względem nauczycielki źródła, udało się nam ustalić, że to nie był jej pierwszy wybryk.

– Znam kilka sytuacji, w których uczestniczyła ta pani. 5 albo 6 lat temu zaczęła szarpać za koszulę i wykrzykiwać na ucznia. Efektem tej agresji wobec ucznia były pozrywane guziki, które musiała później sama przyszywać – przekazuje nasz informator.

Jabłonna Dla Mieszkańców