Nasi zwyciężyli w Turnieju Bezpieczeństwa

Uczniowie z sześciu szkół podstawowych i dwóch gimnazjalnych z terenu powiatu legionowskiego wzięli udział w 40. edycji Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. Uczestnicy rozwiązywali dwa testy wiedzy sprawdzające znajomość przepisów i zasad ruchu drogowego. Najlepsze drużynowo wyniki zdobyli uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Jabłonnie i Gimnazjum nr 4 w Legionowie. Oba zespoły będą reprezentowały nasz powiat w rozgrywkach wojewódzkich.

Uczniowie szkół podstawowych i gimnazjalnych powiatu legionowskiego mieli okazję uczestniczyć w kolejnej edycji Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. W organizację tego pożytecznego przedsięwzięcia włączyli się starosta legionowski, lokalne samorządy oraz policjanci.

Celem turnieju jest popularyzowanie wśród dzieci i młodzieży przepisów ruchu drogowego i zasad poruszania się po drogach oraz propagowanie roweru jako bezpiecznego środka komunikacji i rekreacji. Wiedzę z tych dziedzin uczestnicy turnieju mieli szansę zaprezentować podczas rozwiązywania testów, przygotowanego przez policjantów z Wydziału Ruchu Drogowego. Pierwszy test zawierał 25 pytań związanych z ogólnymi zasadami bezpieczeństwa w ruchu drogowym, drugi 10 zadań polegających na ustaleniu kolejności przejazdu przez skrzyżowanie.

Do powiatowych zmagań stanęli uczniowie z 6 szkół podstawowych i 2 szkół gimnazjalnych. Konkurs odbył się w siedzibie legionowskiej komendy, które to miejsce uczniowie mogli obejrzeć podczas oczekiwania na wyniki konkursu.

Po przeprowadzonych eliminacjach nagrody ufundowane przez samorządy, uczestnikom konkursu zostały wręczone przez starostę legionowskiego Roberta Wróbla, który objął honorowym patronatem konkurs,  Stanisława Kraszewskiego przewodniczącego  Komisji Bezpieczeństwa, Ochrony Środowiska i Promocji Turystyki w starostwie oraz zastępców Komendanta Powiatowego Policji w Legionowie podinsp. Krzysztofa Kapuścińskiego i podinsp. Dariusza Chojnowskiego.

W jury konkursu zasiedli naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego legionowskiej komendy podinsp. Tadeusz Krupa, oficer prasowy podkom. Emilia Kuligowska oraz specjalista ds. profilaktyki społecznej st. asp. Justyna Stopińska.

Szkołę Podstawową im. Armii Krajowej w Jabłonnie reprezentowali:
1. Gabriela Sykut
2. Zofia Niewolik
3. Oskar Zadróżny
4. Oskar Jabłoński

Źródło: KPP w Legionowie