Nasi strażacy zaliczają kursy

Przez dwa miesiące w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej trwał kurs podstawowy strażaka. Uczestniczyli w nim m.in. druhowie z OSP Chotomów i OSP Jabłonna.

Członkowie ochotniczych straży pożarnych z terenu powiatu legionowskiego poznawali tajniki wiedzy strażackiej. Kurs składał się z kilku etapów. Druhowie zdobywali wiedzę przy pomocy platformy e-learningowej oraz podczas spotkań w legionowskiej komendzie. Wszyscy uczestnicy musieli przejść egzaminy w komorze dymnej w Pionkach koło Radomia.

W niedzielę , 29 marca druhowie przystąpili do końcowego egzaminu. W teście trzeba było odpowiedzieć na 40 pytań, zaznaczając prawidłowe odpowiedzi. Po części pisemnej przyszedł czas na egzamin praktyczny. Jedna grupa zaliczała prowadzenie działań ratowniczo-gaśniczych z rozwinięciem linii gaśniczej. W tym samym czasie druga grupa zdawała egzamin z łączności radiowej, natomiast trzecia popisywała się wiedzę o aparatach powietrznych.

W kursie uczestniczyło po trzech strażaków z OSP Chotomów i OSP Jabłonna. Każdy z nich zakończył go z wynikiem pozytywnym. Gratulujemy!

Jabłonna Dla Mieszkańców, fot. Nowodworski 24