Linia „L” dojedzie do Nowego Dworu Mazowieckiego

W drugiej połowie roku mieszkańcy zachodnich wsi mogą spodziewać się miłej niespodzianki ze strony gminy. W lipcu zostanie rozstrzygnięty przetarg na uruchomienie linii autobusowej „L” na trasie między Nowym Dworem Mazowieckim, a Jabłonną.

Jak udało się nam ustalić, wójt Jarosław Chodorski spotkał się z Jackiem Kowalskim, burmistrzem Nowego Dworu Mazowieckiego, aby porozmawiać na temat ulepszenia komunikacji pomiędzy gminami. W wyniku rozmów, zostanie wydłużona trasa planowanej linii „L”. Początkowo autobusy z Jabłonny miały dojeżdżać tylko do Bożej Woli, jednak po rozmowach ustalono, że będą zajeżdżać również na przystanki w Nowym Dworze Mazowieckim.

– Przetarg będzie rozstrzygnięty w lipcu. Do końca roku zobaczymy jak dużo osób będzie korzystać z tej linii. Na tej trasie zaczniemy od częstotliwości kursów, co godzinę – mówi wójt Chodorski.

Mieszkańcy wsi zachodnich zwrócili uwagę, że warto porozmawiać z przedstawicielami PKS Polonus i firmy Translud, aby w przyszłości ich kursy pod względem czasowym nie pokrywały się z linią „L”. Warto jednak pamiętać, że obsługę linii „L” będzie realizował jeden z prywatnych przewoźników, tak jak to odbywa się m.in. na trasie między Nowym Dworem Mazowieckim, a Wieliszewem.

Na terenie gm. Jabłonna ruszy jeszcze jedna linia „L”. Będzie ona kursować między Jabłonną, a Chotomowem.

Jabłonna Dla Mieszkańców