Na Mikołajki z upominkami

Od 30 listopada do 2 grudnia na terenie pow. legionowskiego trwała Świąteczna Zbiórka Żywności 2018. W akcję zaangażowało się kilkunastu wolontariuszy z Fundacji Lupus ze Skierd – zebrali oni łącznie 28 kartonów różnych produktów. Paczki przekazano do Domu Dziecka w Chotomowie oraz dla mieszkańców wsi zachodnich.

W Świątecznej Zbiórce Żywności wzięło udział ponad 500 wolontariuszy, którzy pracowali w 24 sklepach na terenie Legionowa, Chotomowa, Michałowa Reginowa i Jabłonny. Wśród nich byli wolontariusze z Fundacji Lupus, którzy pełnili dyżury od piątku do niedzieli w Biedronce w Jabłonnie. Przez trzy dni udało się im zebrać ok. 170 kg żywności, takich produktów jak cukier, mąka, olej, konserwy, dżemy, słodycze, inne długoterminowe artykuły czy chemia, ale i słodycze.

Część zebranych produktów przekazano do Domu Dziecka w Chotomowie. Z kolei z pozostałych uszykowano paczki dla mieszkańców wsi zachodnich. W Mikołajki pomocnicy Św. Mikołaja udali się z paczkami do osób starszych i schorowanych ze Skierd i Suchocina, słodkie upominki trafiły również do najmłodszych mieszkańców.

Jabłonna Dla Mieszkańców