Modernizują niedawno zmodernizowany plac zabaw

Mimo że nowy plac zabaw przy Szkole Podstawowej w Jabłonnie został dopuszczony do użytkowania w marcu tego roku, już kilka miesięcy później rozpoczęła się jego kolejna modernizacja. Urząd dysponował środkami zewnętrznymi, ale w poprzednim roku nie zlecił wykonania m.in. odwodnienia. Teraz prace poprawkowe zostaną opłacone ze środków własnych gminy.

W poprzednim roku wydano 157.738,20 zł na nowy plac zabaw przy jabłonowskiej podstawówce. Warto zaznaczyć, że gmina miała do dyspozycji środki zewnętrzne w wysokości ponad 200.000 zł zł na budowę wspomnianego placu zabaw i nie wykorzystała na ten cel ok. 46.500 zł.

– Inwestycję zrobiono niedbale. Wokół placu zabaw zostawiono sporą powierzchnię, gdzie nie ma nawet źdźbła trawy. Jak popada deszcz, robi się tam bajoro. Mam nadzieję, że wiosną urząd to poprawi – informował nas w marcu jeden z rodziców.

Jeszcze kilka tygodni temu tak wyglądał plac zabaw przy szkole

Jak okazało się, w wakacje robotnicy ponownie weszli na budowę. Urząd postanowił naprawić to, o czym wcześniej zapomniano. Firma zobowiązała się do 30 sierpnia wykonać takie prace jak m.in. budowa chodnika, rowku drenarskiego, nawiezienie ziemi pod trawnik, wyrównanie terenu, nadanie odpowiednich spadków, ułożenie trawnika, rozłożenie kory pod iglakami, montaż obrzeża ogrodowego czy podniesienie bramy wjazdowej. Urząd zarządzany przez wójta Chodorskiego wyda na poprawki po wcześniejszej modernizacji 40.230 zł.

– Inwestycja w całości wykonywana jest ze środków własnych gminy – informuje Michał Smoliński, kierownik Referatu Marketingu i Komunikacji Społecznej.

Zapytaliśmy również, dlaczego prace są wykonywane teraz, a nie kilka miesięcy temu, kiedy trwała wcześniejsza modernizacja. Jest to ważne, ponieważ urząd mógł zaoszczędzić ponad 40.000 zł i wydać tę kwotę na przykład na wykonanie oświetlenia ulicznego na terenie gm. Jabłonna.

Modernizacja placu zabaw zakończyła się wcześniej niż planowano (fot. Urząd Gminy)

– Wniosek o dofinansowanie realizacji projektu „Przedszkole w Szkole” został złożony w czerwcu 2015 r. i dotyczył organizacji, w miejscu istniejącego, placu zabaw o pow. ok. 500m2, w tym wykonania nawierzchni bezpiecznej o pow. ok. 290 m2, montaż urządzeń zabawkowych w ściśle określonych rodzajach i ilościach oraz ułożenie trawy z rolki o pow. ok. 70m2 – odpowiada M. Smoliński.

Daniel Szablewski