Mobilny Punkt Pobrań Drive-Thru w Legionowie. Zrobisz test na koronawirusa w samochodzie

Już niedługo w Legionowie można będzie skorzystać z usług Mobilnego Punktu Pobrań Drive-Thru, czyli wykonać badanie na koronawirusa w samochodzie. Zostanie on uruchomiony na parkingu P&R przy ul. Szwajcarskiej, róg Piaskowej. Będzie można w nim wykonać test zarówno z NFZ (po otrzymaniu odpowiedniego skierowania), jak i prywatnie.

Jak informuje Miasto Legionowo, badania w punkcie zostaną zrealizowane z zachowaniem wszelkich procedur epidemiologicznych i w ścisłej współpracy z Sanepidem oraz władzami samorządowymi. Będą one wykonywane bez konieczności wysiadania z samochodu. Następnie wymazy będą przewożone do specjalistycznego laboratorium i tam przeprowadzana będzie dalsza diagnostyka. Warto pamiętać, że o tym czy pacjenci zostaną skierowani na wymaz, decydują zgodnie z przepisami lekarze POZ.

– Punkt powstaje przede wszystkim w związku z oczekiwaniami mieszkańców oraz po to, aby przyspieszyć diagnostykę. Zaoszczędzi on również niepotrzebnych wizyt w szpitalu lub poszukiwania punktów drive-thru poza terenem Legionowa. Liczę, że będzie to element dzięki, któremu szybko uda się ustalić osoby chore i zapobiec dalszemu rozprzestrzenianiu się koronawirusa w naszym mieście – mówi Roman Smogorzewski, prezydent Legionowa.

Punkt powstaje w porozumieniu z firmą Diagnostyka sp. z o.o. Pierwsze rozmowy w tej kwestii Legionowo podejmowało już wiosną.

fot. Miasto Legionowo