Minister zdrowia: na cmentarzach obowiązuje nakaz noszenia maseczek

W najbliższym czasie wielu Polaków uda się na groby bliskich w związku z uroczystością Wszystkich Świętych. Czy na nekropoliach musimy nosić maseczki? – Na cmentarzu jest obowiązek noszenia maseczki i jest on niezależny od strefy – rozwiewa wszelkie wątpliwości minister zdrowia Adam Niedzielski.

Wspomniana kwestia została poruszona podczas wtorkowej konferencji Ministerstwa Zdrowia. Jeden z dziennikarzy zapytał, czy – w związku z lawinowo rosnącą liczbą zakażeń koronawirusem – cmentarze pozostaną otwarte podczas Wszystkich Świętych i czy obowiązują w ich rejonach dodatkowe obostrzenia.

– W tej chwili, jeżeli państwo przeanalizujecie bieżące przepisy dotyczące obostrzeń w tym zakresie, to na cmentarzu jest obowiązek noszenia maseczki i jest on niezależny od strefy – odpowiedział Adam Niedzielski.

– Myślę, że szczególnie w kontekście nadciągających świąt 1 listopada będziemy zwracali szczególną uwagę z jednej strony na popularyzację tej informacji, ale z drugiej strony, rozmawialiśmy też na ten temat z komendantem (głównym policji – red.), i to będzie też przedmiotem zainteresowania policji – dodał minister zdrowia.