Koronawirus w Przedszkolu Gminnym w Jabłonnie

Według doniesień prasowych jeden z pracowników Przedszkola Gminnego w Jabłonnie jest zakażony koronawirusem, natomiast placówka pracuje w systemie hybrydowym. Po interwencji mediów, Urząd Gminy potwierdza te informacje.

Gazeta Powiatowa donosi, że w jabłonowskim przedszkolu doszło do zakażenia COVID-19. Pracownik legionowskiej gazety dodaje, że tę informację potwierdził Urząd Gminy. W związku z zakażeniem jednego z pracowników przedszkola, na kwarantannę skierowano jedną grupę przedszkolaków oraz kilka osób z personelu. Gazeta przytacza również słowa dyrekcji przedszkola, z których wynika, że dzieci przebywające na kwarantannie pracują zdalnie od 5 października.

Mimo że od pojawienia się przypadku COVID-19 w jabłonowskim przedszkolu minęło już kilka dni, urzędnicy oraz dyrekcja przedszkola nie ujawniali tej informacji szerszemu gronu mieszkańców. Nastąpiło to dopiero po zadaniu pytań przez media. Informacji nadal jednak nie ma na stronie internetowej oraz kanałach komunikacyjnych Urzędu Gminy i Przedszkola Gminnego.

 

COVID-19 w legionowskiej szkole

Do zakażenia koronawirusem doszło również w Szkole Podstawowej nr 1 w Legionowie. W tym przypadku Urząd Miasta Legionowo oraz dyrektor szkoły natychmiast poinformowali o zaistniałej sytuacji.

– Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 1 informuje, że w związku ze stwierdzeniem pozytywnego wyniku testu SARS-COV-2 u pracownika szkoły w dniu 6 października 2020 r., niezwłocznie po uzyskaniu informacji o tym fakcie, powiadomiono Powiatową Stację Sanitarno-Epidemiologiczną w Legionowie – czytamy na stronie Urzędu Miasta Legionowo.

Jak zapewnia Legionowo, podejmowane są obecnie działania określone procedurami. Dyrektor jest w kontakcie z PSSE oraz oczekuje na pozytywną opinię w sprawie wprowadzenia nauczania hybrydowego. Miasto zapowiedziało również, że w godzinach wieczornych będzie przeprowadzona dodatkowa dezynfekcja szkoły, mająca na celu zapewnienie bezpieczeństwa sanitarnego uczniów i pracowników.

– W związku z zaistniałą sytuacją zwracam się do Rodziców z apelem o ścisłe stosowanie się do wytycznych Głównego Inspektora Sanitarnego – mówi zastępca prezydenta Legionowa Piotr Zadrożny.