Mieszkaniec Chotomowa Mistrzem Polski!

Jakub Rochnowski z Chotomowa zwyciężył w Międzynarodowych Mistrzostwach Polski GT15 i w następnym roku będzie reprezentował Polskę na zagranicznych zawodach. 10-letni motorowodniak jest na co dzień uczniem piątej klasy Szkoły Podstawowej w Chotomowie.

W ostatni weekend odbyły się – w ramach Mistrzostw Europy Formuły 4 – trzecie eliminacje Międzynarodowych Mistrzostw Polski w klasie GT15. Tajemnicze GT15 oznacza klasę łodzi wyścigowych, wyposażonych w silniki czterosuwowe o mocy 15 KM i rozwijających prędkości do 70 km/h.

J. Rochnowski, który reprezentuje barwy WKS Zegrze, zwyciężył trzy kwalifikacje i zdobył tytuł Mistrza Polski. Motorowodniak z Chotomowa zakończył eliminacje z dorobkiem 2700 punktów.

W 2016 roku Kuba będzie występował w kadrze narodowej, co pozwoli mu na starty w zawodach za granicą oraz udział w Mistrzostwach Europy i Mistrzostwach Świata w klasie młodzieżowej. Trzymamy kciuki za utalentowaną nadzieję sportów motorowodnych i obiecujemy informować o wynikach!

– Kuba, oprócz zamiłowania do szybkich łodzi motorowych, którą zaszczepił mu tata, od 2 lat trenuje pływanie w UKS Delfin Legionowo. W tej dziedzinie sportu też odnosi sukcesy. W 2015 roku zdobył srebrny medal w powiatowych zawodach pływackich szkół podstawowych. Jego pasją są sport i gry komputerowe. Na te drugie niestety, a może na szczęście, ma coraz mniej czasu – mówi mama młodego sportowca, Magdalena Rochnowska.