Mieszkańcy czekają na lokale komunalne. Co z Zegrzyńską 1?

Od 31 lipca gmina jest właścicielem budynku na ul. Zegrzyńskiej 1 w Jabłonnie. Jeszcze niedawno wójt Chodorski był zdeterminowany, by przenieść – na przykład – tam mieszkańców ze zniszczonego budynku komunalnego na ul. Modlińskiej 130. Kiedy to nastąpi?

Urząd Gminy już przelał na konto Gminnej Spółdzielni „Samopomoc Chłopska” 1.500.000 zł i od 31 lipca jest właścicielem będącego w kiepskim stanie budynku na ul. Zegrzyńskiej 1. Jeszcze wiosną wójt Jarosław Chodorski tłumaczył Gazecie Powiatowej, że jest zdeterminowany, by przenieść lokatorów z ul. Modlińskiej 130 – na przykład – do budynku znajdującego się tuż obok urzędu. Rozważał, że pomieszczenia obiektu na ul. Zegrzyńskiej 1 można byłoby zaadaptować na mieszkania komunalne.

Powoli zaczyna ustawiać się kolejka chętnych do zamieszkania w obiekcie do niedawna należącym do spółdzielni. Na piątkowym zebraniu wiejskim w Chotomowie radny Arkadiusz Syguła zaproponował, by jeden z lokali został przydzielony pani mieszkającej w budynku chotomowskiego ośrodka zdrowia.

Przyszli lokatorzy muszą jednak uzbroić się w cierpliwość, ponieważ nie zanosi się na szybkie przystosowanie mieszkań do ich użytku. Przypomnijmy, że urząd przed uzyskaniem zgody od radnych na zakup nieruchomości, nie zdecydował się na zlecenie ekspertyzy budowlanej. Jest to istotne, ponieważ gmina jeszcze przed przyjęciem uchwały dotyczącej zakupu, mogła dowiedzieć się, jakie prace modernizacyjne będzie musiała wykonać i tym same, jakie środki finansowe zarezerwować na ten cel. Jak okazało się, urząd po dokonaniu zakupu nadal nie wie, ile będzie kosztować przebudowa obiektu. Nie wie również, czy powstaną tam lokale komunalne.

– Kwestia modernizacji budynku, przeprowadzenia niezbędnych remontów i utworzenia mieszkań komunalnych jest przedmiotem analiz – poinformował 21 sierpnia Michał Smoliński z Urzędu Gminy.

Licząc na to, że gmina przystąpiła w sposób zdecydowany do pracy, zapytaliśmy kiedy rozpoczęły się wspomniane analizy, jak również kiedy zostaną zakończone. W ostatni piątek Sławomir Markowski, radca prawny urzędu poinformował nas, że jeszcze nie została wyznaczona w Wydziale Inwestycji osoba odpowiedzialna za wykonanie analiz.

Jabłonna Dla Mieszkańców