Mieszkańcy wykluczonych ulic chcą inwestycji wod-kan

Radni Mariusz Grzybek oraz Arkadiusz Syguła złożyli w Urzędzie Gminy listy z 415 podpisami mieszkańców południowo-zachodniego Chotomowa, których ulice zostały wykreślone z projektu budowy sieci wodociągowo-kanalizacyjnej. Radni obawiają się, że informacje o drugim etapie prac po 2023 roku są tylko mydleniem oczu mieszkańcom.

W ostatnich tygodniach M. Grzybek i A. Syguła zbierali podpisy mieszkańców południowo-zachodniej części Chotomowa odnośnie budowy sieci wod-kan. Ulice znajdujące się w tym rejonie Chotomowa zostały wykluczone przez Urząd Gminy zarządzany przez wójta Jarosława Chodorskiego z projektu budowy sieci wodociągowo-kanalizacyjnej. Radni uzyskali łączenie 415 podpisów.

– Mieszkańcy są oburzeni, że najpierw dostawali od wójta ulotki, że będą realizowane wodociąg i kanalizacja, a teraz nikt ich nawet nie poinformował, że zostali wykluczeni z projektu. Dziwią się, że nikt się z nimi kontaktował, mimo że wójt miał na to blisko trzy lata – mówi radny Grzybek.

M. Grzybek przyznaje, że dopiero podczas rozmów z radnymi, mieszkańcy dowiadywali się, że inwestycje na ich ulicach nie będą realizowane w najbliższych latach, jak początkowo obiecywano.

– Mówi się, że te ulice, które zostały wykluczone, będą realizowane w drugim etapie, czyli po 2023 roku. Tylko trzeba wiedzieć, że jeśli parę lat temu wszelkie siły rzuciliśmy na inwestycje w Jabłonnie, teraz na Chotomów, to wiemy dokładnie, że kolejny etap to będą Jabłonna i wsie zachodnie, a nie Chotomów. Myślę, że drugi etap w Chotomowie jest tylko mydleniem oczu ludziom. Co więcej, jeśli gmina nie uzyska efektu ekologicznego, to drugiego etapu w ogóle nie będzie – twierdzi radny Syguła.

Radni dziwią się, dlaczego z projektu usunięto rejon o największym zagęszczeniu, który pozwoliłby na uzyskanie efektu ekologicznego.

Czego dotyczą wnioski złożone w Urzędzie Gminy?

– wykonania w latach 2017-2018 sieci wod-kan na pominiętej w przetargu części ul. Promiennej

– wykonania sieci wod-kan na pominiętej w przetargu ul. Słonecznej

– wykonania do 2020 roku sieci wod-kan na usuniętej części ul. Księżycowej, części Podleśnej i Obrońców Modlina oraz Tulipanowej, Ekologicznej, Hiacyntowej, Wrzosowej, Żeligowskiego (dz. nr ew. 335 od 1-19), a także Żeligowskiego w ciągu głównym od przedszkola do lasu z ulicami przyległymi (Sosnowa, Czarodzieja, Żeligowskiego)

Ponadto radni zebrali oświadczenia woli, w których właściciele nieruchomości wyrażają zgody na rozpoczęcie prac projektowych w zakresie budowy sieci wod-kan. Oświadczenia dotyczą terenów prywatnych, po których miałaby zostać poprowadzona sieć.

Kilka dni temu wójt Jarosław Chodorski, odpowiadając mieszkance pytającej o wykreślone ulice, tłumaczył, że zakres prac będzie rozszerzony. Nie podał jednak żadnych konkretów.

Jabłonna Dla Mieszkańców