Mieszkańcy Bożej Woli potrzebują pomocy w remoncie zniszczonego dachu i zalanego domu

Poniedziałkowe intensywne opady deszczu nie oszczędziły jednego z domów w Bożej Woli. – Zniszczeniu całkowicie uległo pokrycie dachowe, które wymaga w obecnej sytuacji pogodowej i atmosferycznej, jak najszybciej wymiany – pisze Marcin Rafalski. Mieszkańcy Bożej Woli potrzebują pomocy.

Wczoraj na łamach Kuriera Jabłonny pisaliśmy o szkodach, które w poniedziałek wyrządziły ulewy przechodzące nad gm. Jabłonna. Najbardziej z powodu deszczu ucierpiał jeden z budynków przy ul. Dębowej w Bożej Woli. Tamtejsi mieszkańcy proszą o pomoc.

– Zbieramy na remont zerwanego dachu przez nawałnicę, która zerwała pokrycie dachowe i deszcz, który zalał dom jednorodzinny moich chorych rodziców w miejscowości Boża Wola, gmina Jabłonna. Zniszczeniu całkowicie uległo pokrycie dachowe, które wymaga w obecnej sytuacji pogodowej i atmosferycznej, jak najszybciej wymiany. Zostały zalane pomieszczenia mieszkalne, ściany, meble, podłogi oraz sprzęt agd i rtv. Zalaniu uległa też piwnica, gdzie znajduje się CO oraz pompa wody itd.

Przybyło na miejsce kilka jednostek straży pożarnej, wypompowywało wodę z zalanych pomieszczeń oraz doraźnie zabezpieczyli dach plandekami oraz odcięli prąd. W pomieszczeniach mieszkalnych było wody do łydek, a deszcz lał się strumieniami, jak gdyby w domu nie było dachu. 65-letni chorzy mieszkańcy tego budynku, zostali praktycznie bez dachu nad głową i środków do normalnego życia, prądu, wody itd. w zalanym i mokrym domu, gdzie smród wilgocią i wyposażeniem, które nadaje się już tylko do utylizacji. Mój tata jest po wylewie z paraliżem, chorobą Parkinsona i miażdżycą, a w grudniu 2019 przeszedł operację.

Bardzo proszę o wszelką pomoc oraz udostępnianie tej tzw. Zrzutki, aby trafiła do innych odbiorców i udało się nam jak najszybciej naprawić zaistniałe szkody materialne, ponieważ tych które odbiły się na zdrowiu moich rodziców, na pewno nie uda się cofnąć.

Dziękuję wszystkim za pomoc.

Marcin Rafalski

Środki finansowe na pomoc mieszkańcom Bożej Woli można przekazać TUTAJ.