Miał narkotyki i kierował pod ich wpływem

Policjanci z zespołu patrolowo-interwencyjnego legionowskiej komendy zatrzymali mężczyznę podejrzanego o kierowanie pod wpływem środków odurzających. Kierowca odpowie również za posiadanie narkotyków. –  Mundurowi w bieliźnie 23-latka ujawnili trzy torebki foliowe z zawartością marihuany i amfetaminy – informuje KPP Legionowo.

Mundurowi z Legionowa zatrzymali do kontroli drogowej kierowcę volkswagena. Zachowanie i wygląd kierowcy wzbudziły podejrzenia policjantów, że mógł zażywać substancje zabronione. Badanie narkotesterem wykazało obecność amfetaminy w organizmie mężczyzny. Dodatkowo podczas z przeszukania okazało się, że mężczyzna odpowie jeszcze za jedno przestępstwo. Mundurowi w bieliźnie 23-latka ujawnili trzy torebki foliowe z zawartością marihuany i amfetaminy. 

Kierowca volkswagena został zatrzymany i trafił do policyjnej celi. Teraz jego sprawą zajmie się sąd. Za prowadzenie samochodu pod wpływem środków odurzających kodeks karny przewiduje do 2 lat pozbawienia wolności, utratę prawa jazdy oraz karę grzywny. Za posiadanie narkotyków do 3 lat pozbawienia wolności.

 Źródłó: podkom. Justyna Stopińska / KPP Legionowo