Lotnisko Warszawa/Modlin. Ryanair ogłosił nowe trasy

Pod koniec kwietnia Ryanair ogłosił 54 trasy, w tym 7 nowych, m.in. do Chorwacji, Grecji i Włoch, które będą dostępne dla klientów Lotniska Warszawa/Modlin już w sezonie Lato 2021. W szczycie sezonu nowodworski port lotniczy będzie obsługiwał 175 lotów tygodniowo.

Już niedługo z podwarszawskiego portu będzie można podróżować do nowych kierunków: Bari (4 x tyg.), Katania (2 x tyg.), Rodos (2 x tyg.), Zakynthos (2 x tyg.), Zadar (2 x tyg.), Praga (2 x tyg.) i Koszyce (3 x tyg.) Oprócz nowych tras atrakcyjne dla szukających zasłużonego odpoczynku w sezonie wakacyjnym będą na pewno loty na Kretę, Majorkę, Sycylię czy Teneryfę.

W nadchodzących miesiącach zwiększy się także częstotliwość rejsów na wielu popularnych kierunkach, takich jak: Alicante, Ateny, Barcelona, Bergamo, Burgas, Bruksela-Charleroi, Dublin, Edynburg, Eindhoven, Londyn-Stansted, Madryt, Paryż-Beauvais, Rzym-Ciampino oraz Wiedeń.

– Narodowy Program Szczepień przyspiesza i daje nadzieję na powrót do latania. Polacy tęsknią za możliwością podróżowania i podobnie jak nasi pasażerowie wierzę, że już niebawem niebo nad Europą będzie wolne od obostrzeń i komplikacji dla podróżnych. W szczycie sezonu Lato 2021 siatka połączeń Lotniska Warszawa/Modlin będzie rozbudowana do poziomu porównywalnego z tym, jaki zapewnialiśmy przed pandemią koronawirusa – mówi Leszek Chorzewski, p.o. Prezesa Zarządu Mazowieckiego Portu Lotniczego Warszawa-Modlin Sp. z o.o.

– Ponieważ programy szczepień będą kontynuowane w nadchodzących miesiącach, a ruch lotniczy wzrośnie, z radością ogłaszamy nasz rozszerzony rozkład lotów z Warszawy/Modlin na lato 2021, obejmujący 175 lotów tygodniowo na 54 trasach, w tym 7 nowych do popularnych miejsc wakacyjnych. Polskie rodziny mogą teraz zarezerwować zasłużony urlop ze świadomością, że jeśli z jakiegoś powodu ich plany ulegną zmianie, mogą nawet dwukrotnie przesunąć termin podróży w ramach 0 złotych opłaty za zmianę do końca października 2021 roku – powiedziała Olga Pawlonka, Dyrektor Sprzedaży i Marketingu Ryanaira w Europie środkowo-wschodniej.

Warto pamiętać, że bezpośrednio na lotnisku można zrobić testy diagnostyczne w kierunku COVID-19. Testy mogą wykonać pasażerowie wylatujący, jak również przylatujący na Lotnisko Warszawa/Modlin. Punkt diagnostyczny Centrum Medycznego Damiana otwarty jest 24 godziny na dobę, oferując podróżnym dwa rodzaje testów – antygenowe i RT-PCR, których wyniki wydawane są w języku polskim i angielskim.

Źródło i fot.: Mazowiecki Port Lotniczy Warszawa/Modlin