Linia 731 tymczasowo uratowana

Protesty mieszkańców zmobilizowały wójta Chodorskiego do bardziej skutecznych negocjacji ze Spółdzielnią Mieszkaniową Lokatorsko-Własnościową. Autobus 731 będzie dojeżdżał do osiedla Przylesie przynajmniej do końca 2015 roku.

W ostatnich dniach w Jabłonnie wiele emocji wzbudziła planowana zmiana trasy linii autobusowej 731, która od czerwca miała omijać os. Przylesie. Oznaczałoby to, że tysiące mieszkańców pozostałoby bez bezpośredniego połączenia z Legionowem. Pod pismem sprzeciwiającym się likwidacji pętli autobusowej na tym osiedlu podpisało się ok. 300 mieszkańców (wg danych Urzędu Gminy).

W piątek, 22 maja Urząd Gminy poinformował na swojej stronie internetowej, że w wyniku przeprowadzonych w tym tygodniu rozmów, „linia autobusowa 731 będzie jeździła cały czas tą samą trasą co obecnie”.

Jak okazało się, wójt mógł rozwiązać problem już miesiąc temu, kiedy radny powiatowy Zbigniew Garbaczewski zaproponował, że może go wesprzeć w negocjacjach z Szymonem Rosiakiem, prezesem spółdzielni. Wójt miał jednak inny pomysł na wybrnięcie z kłopotliwej sytuacji. Ten zapewne okazał się nieskuteczny, ponieważ w czwartek – dzień po sesji Rady Gminy – poprosił radnego powiatowego o pomoc. W niedługim czasie odbyło się spotkanie w legionowskiej spółdzielni, w którym uczestniczyli S. Rosiak, J. Chodorski i Z. Garbaczewski.

– Spółdzielnia wstrzyma się do końca roku z zamknięciem pętli. Wójt w tym czasie wykona projekty, pozyska pozwolenia na budowę i wykona niezbędne inwestycje drogowe, tak by autobus 731 obsługiwał dotychczasowych pasażerów w niezmienionych warunkach. Dodatkowo jak uda się przepuścić autobus przez ul. Szkolną, dalej Marmurową i Dębową, to ten autobus obsłuży mieszkańców Bukowego Dworku oraz mieszkańców Warszawy w rejonie Dębowej – mówi o ustaleniach ze spotkania radny powiatowy.

Oznacza to, że rezygnacja ze zmiany trasy 731 jest obecnie rozwiązaniem tymczasowym. Jeśli wójt nie zrealizuje ustaleń, za kilka miesięcy ponownie może pojawić się widmo utraty bezpośredniego połączenia do Legionowa dla mieszkańców os. Przylesie.

Warto zatem pojawić się w poniedziałek, 25 maja o godz. 18.00 w Domu Ogrodnika Jabłonnie. Podczas spotkania z mieszkańcami, można będzie zadać wójtowi pytania na temat dalszej przyszłości linii 731.

Jabłonna Dla Mieszkańców