Lidl wyprosił wolontariuszy

Pod koniec poprzedniego miesiąca odbyła się kolejna edycja Świątecznej Zbiórki Żywności. Mimo że wolontariusze poświęcali swój czas, żeby pomóc najbiedniejszym mieszkańcom naszego powiatu, pracownicy sklepu Lidl w Jabłonnie odmówili wpuszczenia wolontariuszy na akcję.

Od 25 do 27 listopada na terenie całej Polski trwała 20. Świąteczna Zbiórka Żywności. Także na terenie naszej gminy można było wziąć udział w tej akcji. Wolontariusze pełnili dyżury w Biedronce w Jabłonnie i Chotomowie oraz Kauflandzie w Jabłonnie. Nie odbyła się tylko akcja, która była planowana w jabłonowskim Lidlu. W piątek, 25 listopada Wolontariat Legionowo umieścił na Facebooku poniższą informację.

wolontariat

Na powyższy temt porozmawialiśmy z przedstawicielami Lidla.

– Świąteczna Zbiórka Banków Żywności odbyła się w ponad 200 sklepach Lidl w całej Polsce. O tym, które to były sklepy, zadecydowało przede wszystkim zapotrzebowanie Federacji Banków. Firma Lidl, na podstawie zgłoszonego zapotrzebowania, wspólnie z Federacją uzgodniła listę placówek, w których odbyła się zbiórka. Lista ta nie objęła sklepu Lidl w Jabłonnie. Co nie oznacza, że nie może on wziąć udziału w Zbiórce Banków Żywności w przyszłym roku. Wystarczy, że lokalny Bank Żywności zgłosi chęć uczestnictwa do Federacji Banków Żywności – informuje Aleksandra Robaszkiewicz, PR Manager Lidl Polska.

A. Robaszkiewicz dodała, że istnieje możliwość przeprowadzenia zbiórki w sklepie w Jabłonnie w innym, dogodnym terminie, niezależnie od Banków Żywności.

Ze stanowiskiem Lidla nie zgadza się Urząd Miasta Legionowo, który koordynował akcję. Tamara Mytkowska, rzecznik prasowy urzędu poinformowała nas, że Lidl został wcześniej powiadomiony, iż wolontariusze będą prowadzić akcję na terenie tego sklepu.

Jabłonna Dla Mieszkańców