Liczyli pasażerów na PKP Chotomów. Nie chcą udostępnić wyników

Urząd Gminy przeprowadził liczenie pasażerów korzystających ze stacji PKP Chotomów. – Wcześniej mieliśmy informację, że nie ma tak dużo pasażerów i niekoniecznie należy wprowadzić Wspólny Bilet ze względu na małą liczbę osób. Chciałabym poznać wyniki, jeśli było liczenie – zwróciła się radna Aneta Mrozek. Wójt zapewnił radnych, że udostępni opracowanie wraz z wnioskami. – Informuję, że przedmiotowe zestawienie ma charakter dokumentu wewnętrznego – odpisała 2 tygodnie później jedna z urzędniczek, jednocześnie nie udostępniając wyników. Tak działa transparentny urząd?

Od wielu lat mieszkańcy oraz radni poprzedniej i obecnej kadencji apelują do wójta Jarosława Chodorskiego o wprowadzenie Wspólnego Biletu KM-ZTM, który obniżyłby mieszkańcom gm. Jabłonna koszty podróżowania ze stacji PKP Chotomów. Wójt cały czas jednak powtarza, że jest to zbyt duży wydatek dla gm. Jabłonna.

W różnych dyskusjach pojawia się m.in. argument, że ze stacji PKP Chotomów korzysta zbyt mało pasażerów.

 

– Mamy taką informację, że przeprowadzono liczenie pasażerów wsiadających do KM na stacji PKP Chotomów. Czy mogłabym się dowiedzieć, jakie są wyniki tego liczenia? Wcześniej mieliśmy informację, że nie ma tak dużo pasażerów i niekoniecznie należy wprowadzić Wspólny Bilet ze względu na małą liczbę osób. Chciałabym poznać wyniki, jeśli było liczenie – zapytała podczas marcowej sesji radna Aneta Mrozek.

– Jakie wnioski płyną z tego badania? Jakie decyzje podjął pan w tym zakresie? – zwrócił się do wójta radny Witold Urbański.

Wójt obiecał udostępnić

Wójt zobowiązał się, że opracowanie zostanie przesłane. Dodał również, że badanie zostało przeprowadzone przez pracowników Urzędu Gminy.

– Zostały przeprowadzone badania w konkretnych dniach. Byli liczeni pasażerowie i dotyczyło to tak naprawdę tematu, ile osób korzysta ze stacji kolejowej w Chotomowie. Wnioski państwo otrzymacie. Ile osób z tego korzysta, z pamięci nie jestem w stanie powiedzieć. Prześlemy państwu to badanie, żebyście państwo mogli się z nim zapoznać – poinformował wójt Jarosław Chodorski.

Słowa bez pokrycia

O udostępnienie opracowania zwróciła się także nasza redakcja, która chciała przedstawić wyniki mieszkańcom gm. Jabłonna. Okazało się, że podczas sesji Rady Gminy skończyło się jedynie na deklaracjach wójta odnośnie udostępnienia dokumentu.

– W odpowiedzi na prośbę o przesłanie opracowania w zakresie liczby pasażerów korzystających z PKP Chotomów informuję, że przedmiotowe zestawienie ma charakter dokumentu wewnętrznego – odpowiedziała w imieniu wójta Mariola Kołdej z Urzędu Gminy Jabłonna.

Niestety Urząd Gminy nie jest zainteresowany upublicznieniem wyników.

>>>[CZYTAJ RÓWNIEŻ] Nie ma pieniędzy na Wspólny Bilet KM-ZTM