Dzielnicowy zatrzymał złodziei metalowych półek

Dzielnicowy z Jabłonny zatrzymał 70-latka i jego o 16 lat młodszego wspólnika. Obaj mężczyźni podejrzani są o kradzież. Ich łupem padły cztery metalowe półki sklepowe. Pokrzywdzeni oszacowali straty na 800 złotych. Mieszkańcy powiatu legionowskiego usłyszeli już zarzuty. Za kradzież grozi im kara do 5 lat pozbawienia wolności.

W połowie lutego, do policjantów z Jabłonny wpłynęło zawiadomienie o kradzieży czterech metalowych półek z wiaty przyległej do sklepu. Pokrzywdzeni oszacowali straty na 800 złotych. Kamery monitoringu sklepu zarejestrowały wizerunek sprawców. Niespełna cztery godziny od zdarzenia, sprawcy „wpadli” w ręce dzielnicowego z Jabłonny. W chwili zatrzymania 70-latek i jego o 16 lat młodszy wspólnik znajdowali się pod wpływem alkoholu. Mieszkańcy powiatu legionowskiego trafili do policyjnego aresztu, a zgromadzony przez śledczych materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie mężczyznom zarzutu kradzieży.

Zgodnie z kodeksem karnym za kradzież grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności. Postępowanie w tej sprawie prowadzone jest pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Legionowie.

Źródło: mł. asp. Agata Halicka/KPP Legionowo