Leroy Merlin przebuduje skrzyżowanie Zegrzyńskiej z Akademijną. Prace ruszą lada dzień

W ciągu dwóch tygodni rozpocznie się przebudowa skrzyżowania ul. Zegrzyńskiej z Akademijną w Jabłonnie. Inwestycja zostanie sfinansowana przez Leroy Merlin, który chce usprawnić ruch w okolicy znajdującego się tuż obok marketu budowlanego.

Mimo że zarządcą u.l Zegrzyńskiej (DK61) jest GDDKiA, to przebudowa skrzyżowania z ul. Akademijną w Jabłonnie zostanie zrealizowana ze środków inwestora zastępczego – marketu Leroy Merlin. Już w poniedziałek, 11 maja zostanie wprowadzona czasowa organizacja ruchu, natomiast prace drogowe rozpoczną się w ciągu najbliższych dwóch tygodni.

W pierwszej kolejności zostanie wykonana zmiana geometrii pasów do skrętu w lewo, tj. w drogę serwisową i w ul. Akademijną.

Ponadto Leroy Merlin planuje m.in.: wybudować kanalizację deszczową w ścieżce rowerowej i poboczu, poszerzyć jezdnię w prawoskręt do marketu i wylot z ul. Akademijnej. Planowana jest również zmiana geometrii pasa dla skręcających w lewo z ul. Zegrzyńskiej w drogę serwisową i analogiczne roboty w jezdni zachodniej ul. Zegrzyńskiej, a także poszerzenie jezdni w prawoskręt w kierunku drogi serwisowej.

W weekendy i w porze nocnej będzie prowadzone frezowanie całej szerokości jezdni na przebudowywanym odcinku. Zostanie wykonana warstwa wiążąca lub wyrównawcza na poszerzeniach oraz warstwa ścieralna.