Stalker pod policyjnym nadzorem

Policjanci zatrzymali 32-latka podejrzanego o stalking i uszkodzenie mienia. Z ustaleń wynika, że mężczyzna nachodził kobietę w miejscu zamieszkania, w pracy, wydzwaniał do niej i ubliżał. Podejrzany usłyszał zarzuty i został zastosowany wobec niego dozór policyjny oraz zakaz zbliżania się do pokrzywdzonej. Za popełnione przestępstwa kodeks karny przewiduje karę nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Do jabłonowskiego komisariatu zatelefonowała kobieta i poinformowała, że jest nękana przez swojego partnera, który wówczas był pod drzwiami jej mieszkania. Na miejsce natychmiast skierowani zostali policjanci. W rozmowie z pokrzywdzoną ustali, że mężczyzna od kilku miesięcy nachodzi kobietę w pracy, wydzwania do niej, przychodzi pod drzwi mieszkania. Pod jej adresem kieruje słowa wulgarne i obelżywe. Zniszczył również należące do niej trzy telefony komórkowe o łącznej wartości 1700 złotych.

Wobec informacji jakie kobieta przekazał mundurowym, ci podjęli decyzję o zatrzymaniu 32-latka. Zgromadzony przez dochodzeniowców materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie mężczyźnie zarzutu stalkingu
i uszkodzenia mienia.

Prokurator po zapoznaniu się z materiałami sprawy zastosował wobec 32-latka środek zapobiegawczy w postaci policyjnego dozoru oraz wydał zakaz zbliżania się i kontaktowania z pokrzywdzoną.

Za popełnione przestępstwa kodeks karny przewiduje karę nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Źródło: podkom. Justyna Stopińska / KPP Legionowo