Legionowski dzielnicowy uratował bezdomnego przed zamarznięciem

Dzięki informacji, jaka wpłynęła do legionowskiej komendy, dzielnicowy uratował przed zamarznięciem 71-latka. Wycieńczony i wychłodzony mężczyzna trafił już pod fachową opiekę. Pozostawienie go samego bez pomocy zagrażałoby jego życiu.

Wczoraj około 10.00 dyżurny legionowskiej komendy otrzymał zgłoszenie, że w jednym z miejsc, gdzie przebywają osoby bezdomne, znajduje się starszy mężczyzna w okolicznościach zagrażających jego bezpieczeństwu.

Na miejsce natychmiast został skierowany dzielnicowy, który pod wskazanym adresem zastał 71-letniego mężczyznę. Był on osłabiony i wyziębiony, leżał na prowizorycznym posłaniu, okryty jedynie kurtką.

Dzielnicowy po sprawdzeniu funkcji życiowych mężczyzny, bezzwłocznie na miejsce zdarzenie wezwał zespół pogotowia ratunkowego, który przewiózł 71-latka do szpitala.

Policjanci przypominają, by nikt nie był obojętny na potrzeby drugiego człowieka. Zgłoszenia można przekazywać pod numer alarmowy 112. Nasze zainteresowanie może przyczynić się do tego, że uratujemy komuś życie. Sami również starajmy się okazać życzliwość i wyciągnąć pomocną dłoń w kierunku tych, którzy tej pomocy potrzebują. Nie przechodźmy obok takich osób obojętnie. Pamiętajmy, jeden telefon może uratować czyjeś życie!

Źródło: podkom. Justyna Stopińska / KPP Legionowo