GCKiS podzielony na Centrum Kultury i Ośrodek Sportu. Będzie etat dla nowego dyrektora

Radni prawie jednogłośnie podjęli uchwałę w sprawie powołania od 1 stycznia 2020 roku Ośrodka Sportu i Rekreacji w Jabłonnie. Nowa jednostka przejmie część zadań wykonywanych do tej pory przez Gminne Centrum Kultury i Sportu, które wraz z nowym miesiącem zmieni nazwę na Gminne Centrum Kultury. Podczas sesji wójt Chodorski jeszcze nie znał szczegółów odnośnie funkcjonowania nowych jednostek, ale wiadomo za to, że w gm. Jabłonna pojawi się niebawem kolejny etat dyrektora.

Na ostatniej sesji Rada Gminy zdecydowała o utworzeniu Ośrodka Sportu i Rekreacji. W uzasadnieniu do uchwały podpisanym przez przewodniczącego Wojciecha Nowosińskiego czytamy, że „przyczyną powołania nowej jednostki gminnej – Ośrodka Sportu i Rekreacji jest wzrost zadań z zakresu sportu kultury fizycznej i rekreacji wynikający ze wzrostu liczby mieszkańców Gminy Jabłonna oraz rozbudowy infrastruktury sportowo-rekreacyjnej i potrzeby właściwej jej wykorzystania”. W następnym roku przy szkole w Chotomowie ma powstać nowa hala sportowa. Za uchwałą zagłosowało 14 radnych, 1 wstrzymał się od głosu.

Powstało także Gminne Centrum Kultury

Radni podjęli również decyzję o zmianie nazwy Gminnego Centrum Kultury i Sportu na Gminne Centrum Kultury. Ta zmiana wiąże się również z korektami w statucie, które zakładają przekazanie zadań z zakresu sportu i rekreacji do nowej jednostki OSiR.

Wójt nie zna szczegółów

Wójt Jarosław Chodorski zapewniał, że na ten temat rozmawiał od lat z dyrektorem GCKiS Grzegorzem Przybyłowiczem. Nie umiał jednak przedstawić najbardziej istotnych szczegółów dotyczących funkcjonowania nowych jednostek.

– Jest to w trakcie przygotowywania i bezpośrednio będzie konsultowane z panem dyrektorem, ponieważ jego doświadczenie w tym zakresie jest ogromne. Będziemy nad tym pracować, jak dokładnie to będzie funkcjonowało, jakie obiekty w zarządzanie sportu i jakie obiekty w zarządzanie kultury – mówił wójt Jarosław Chodorski.

Dyrektor GCKiS Grzegorz Przybyłowicz zdradził, że część personelu GCKiS przejdzie do OSiR. W jednostce sportowej zostanie zatrudniony również nowy dyrektor. Kto nim będzie i ile będzie zarabiał? Tego jeszcze nie wiadomo. Wiadomo jednak, fachowcy lubią się cenić.