Legionowo nie chce do Warszawy. Będzie protest?

Prezydent Legionowa zamierza zebrać grupę samorządowców, którzy będą protestować przeciwko włączeniu do Warszawy 32 okolicznych gmin. Zaproszenie na spotkanie otrzymali także przedstawiciele gm. Jabłonna.

– Postanowiłem wziąć sprawy w nasze ręce i nie oglądać się na innych. Zaprosiliśmy w czwartek na duże spotkanie wszystkich zainteresowanych: i tych włączanych do aglomeracji i tych, którzy są wywalani na jakieś peryferie swoich powiatów – powiedział w wywiadzie dla Gazety Miejscowej Roman Smogorzewski, prezydent Legionowa.

R. Smogorzewski zapowiada, że Legionowo chce być centrum oporu i ma nadzieję, że po rozmowach z innymi samorządowcami zostanie wystosowany pisemny protest. Liczy także, że uda się zmobilizować mieszkańców podwarszawskich gmin do organizacji protestu w Warszawie.

– Bo tylko z tym władza się liczy – mówił prezydent Legionowa. – Tylko masowy protest mieszkańców spod Warszawy, spowoduje, że ta władza zatrzyma się się w chęci upolitycznienia samorządu i chęci centralizacji państwa na wzór PRL-u – dodał.

Jabłonna Dla Mieszkańców