Łap Pokemony w Legionowie

Cały świat opanowała inwazja Pokemonów. Każdy fan może spełnić swoje marzenia i zostać ich trenerem. A to wszystko dzięki nowej aplikacji POKEMON GO, na której punkcie zwariowali także mieszkańcy pobliskiego Legionowa.

Pokemon Go to nowa aplikacja stworzona przez Nintendo, z której mogą korzystać posiadacze smartfonów z systemami operacyjnymi Android i IOS. Co prawda polskiej wersji aplikacji nadal nie ma, ale grę można pobrać z serwerów zagranicznych. Pokemon Go łączy się z kontem google gracza, które umożliwia stworzenie mu swojego profilu.

Innowacyjność gry polega przede wszystkim na zachęceniu użytkowników do aktywności na świeżym powietrzu. Aby „złapac” Pokemony, należy wyjść z domu i szukać kolejnych stworów w parkach, na ulicach, lasach itp. Twórcy Pokemon Go pomagają graczom poznać swoje miasta, istnieją bowiem punkty, tzw. Pokestop, w których po przejściu odpowiedniej ilości kilometrów można uzupełnić „plecak gracza”, zbierając ekwipunek do wabienia pokemonów, nowe pokebale do ich złapania oraz jajka, z których wykluwają się młode osobniki.

Pokestopy znajdują się zazwyczaj w miejscach szczególnie ważnych dla danego miasta. W Legionowie są to między innymi: Park im. Solidarności za ratuszem, pływalnia przy ul. Królowej Jadwigi, Park Zdrowia i Arena Legionowo.

Oprócz Pokestopów istnieją także Gymy, czyli miejsca gdzie gracze, od piątego poziomu, mogą się pojedynkować. Walki zachodzą między przedstawicielami trzech teamów: niebieskiego, czerwonego i żółtego. Zwycięska drużyna przejmuje dany Gym. Tego typu punkty, podobnie jak Pokestopy, znajdują się w miejscach kluczowych dla miasta.

Pokemon Go jest świetnym narzędziem, które zachęca młodzież do spędzania czasu poza domem i poznawania uroków swojego miasta. Mogą oni odkryć ciekawe punkty historyczne, jednocześnie starając się upolować kolejnego pokemona. Oprócz tego gracze mogą poznawać nowych ludzi, którzy tak jak oni są zafascynowani aplikacją.

Może także nasi mieszkańcy złapią Pokemony na terenie Jabłonny, Chotomowa bądź wsi zachodnich?

Inf. na podstawie legionowo.pl / fot. legionowo.pl