Utwardzą łącznik w Chotomowie

Mieszkańcy Chotomowa zdecydowali o zmianie przeznaczenia funduszu sołeckiego ich miejscowości. Nie zostanie rozbudowana siłownia pod chmurką przy Domu Strażaka, ale za to powstanie łącznik ulic Wypoczynkowej i Kolejowej w Chotomowie.

Podczas ostatniego zebrania wiejskiego mieszkańcy Chotomowa postanowili zrezygnować z rozbudowy siłowni pod chmurką, która znajduje się przy strażnicy OSP Chotomów. Kwotę 20.000 zł podzielono na cztery zadania: poprawa stanu placu zabaw przy przedszkolu gminnym (6.000 zł), utwardzenie przejścia pomiędzy ul. Wypoczynkową a Kolejową (6.000 zł), utwardzenie placu zabaw przy ośrodku zdrowia (6.000 zł) i integracja mieszkańców (2.000 zł).

– W związku z tym, że 6.000 zł na utwardzenie przejścia pomiędzy ul. Wypoczynkową i Kolejową to zdecydowanie za mało, pan wójt na zebraniu zadeklarował i to podtrzymujemy, że dołożymy do tego zadania 20.000 zł. Zgodnie z rozeznaniem cenowym zadanie będzie kosztować od 25.000 zł do 26.000 zł – powiedziała na czerwcowej sesji Rady Gminy skarbnik Beata Stolarska.

Na co dzień z przejścia między ul. Wypoczynkową a Kolejową korzystają setki mieszkańców, którzy muszą dotrzeć do stacji PKP. Obecnie nawet niewielkie opady deszczu utrudniają korzystanie z niego. Powód? Łącznik znajduje się poniżej poziomu drogi. Mieszkańcy liczą, że po utwardzeniu ścieżki, to się zmieni.

Jabłonna Dla Mieszkańców