Łącznik zamknięty, zjazd z DK 61 też zamknięty

Jak są inwestycje, to muszą być utrudnienia. Ale tych drugich mieszkańcy jabłonowskiego Bukowca mają już dosyć. Najpierw zamknięto łącznik, a teraz zjazd z ul. Zegrzyńskiej w ul. Szarych Szeregów.

Od kilku miesięcy przy obwodnicy Jabłonny trwa budowa Leroy Merlin. Firma zobowiązała się również wybudować ul. Akademijną, która połączy DK 61 (ul. Zegrzyńska) z Osiedlem Przylesie. W związku z prowadzonymi pracami, w drugiej połowie marca zamknięto łącznik Szarych Szeregów. Okazało się jednak, że to nie jedyne utrudnienia dla okolicznych mieszkańców.

– Dzisiaj zamknięto zjazd z DK 61 w ul. Szarych Szeregów. W ten sposób znowu musimy jeździć do Legionowa i robić dodatkowe kilometry, żeby wjechać na osiedle. Nikt z mieszkańców nie dostał żadnej informacji o zamknięciu zjazdu, żadnej ulotki, nie ma też żadnej informacji na stronie urzędu. Czy kiedy w miejscu zjazdu nie są wykonywane prace, nie można przestawić barierek, żeby samochody wjeżdżały? – mówi nam jeden z mieszkańców.

Jak dowiedzieliśmy się, prace prowadzi PWK Legionowo. Spółka buduje sieć wodociągową, która będzie obsługiwać Leroy Merlin, Orlen, KFC i Osiedle Rajska Jabłoń w Jabłonnie. Budowa obejmuje ul. Sobieskiego, Szarych Szeregów i Akademijną. Zjazd będzie zamknięty jeszcze przez kilka dni. Pozostaje zatem uzbroić się w cierpliwość.

Daniel Szablewski