„Kurz zalegał wszędzie”. Krzyżanowski o stanie dróg w Chotomowie Północnym

Urząd Gminy wyda w tym roku ponad 1,4 mln zł na bieżące utrzymanie i naprawy dróg. Od dłuższego czasu pojawia się jednak wiele uwag, co do jakości przeprowadzonych prac. m.in. w Chotomowie Północnym. – Niepojęte jest, że na drogach, które podobno były ostatnio remontowe, tzn. miały być wyrównane, zapewne powinien zostać wysypany nowy tłuczeń (a nie materiał przypominający piach i kurz), nadal występują doły i nierówności – pisze b. radny Adam Krzyżanowski.

Były radny postanowił podzielić się na Facebooku swoimi przemyśleniami z ostatniego wypadu rowerowego. – Parę dni temu udałem się na przejażdżkę rowerową z Chotomowa w kierunku Olszewnicy. Od razu rzuciło się w oczy, że na Spacerowej, Kasztanowej oraz Leszczynowej kurz zalegał wszędzie – na drzewach, krzewach, ogrodzeniach czy dachach budynków. Kurz pochodzi z rzekomo wyremontowanych w tamtym tygodniu przez Urząd Gminy Jabłonna dróg gruntowych w naszym Chotomowie Północnym – opisuje Adam Krzyżanowski.

„Niechlujne wykonanie prac”

– Niepojęte jest, że na drogach, które podobno były ostatnio remontowe, tzn. miały być wyrównane, zapewne powinien zostać wysypany nowy tłuczeń (a nie materiał przypominający piach i kurz), nadal występują doły i nierówności. Co prawda po remontach część z nich zniknęła, lecz pojawiają się już kolejne… Niestety wykonawca chyba zapomniał zagęścić powierzchnię tych dróg? – zauważa Adam Krzyżanowski.

Jak wyjaśnia b. radny „zgodnie z urzędową informacją wykonawca bieżącego utrzymania oraz naprawy dróg w Gminie Jabłonna, który został wybrany przez Wójta Gminy Jabłonna, za swoją pracę ma otrzymać wynagrodzenie w wysokości aż 1 429 235,40 zł. Czy ta kwota jest adekwatna do tak niechlujnie wykonanych prac w Chotomowie Północnym? Sami oceńcie…”.

Czytaj również:

Pismo do wójta i radnych

Ex-radny w najbliższych dniach zamierza skierować pismo do wójta i do Rady Gminy Jabłonna dotyczące „podjęcia pilnych, efektywnych działań związanych z poprawą jakości dróg na terenie Sołectwa”. – Skoro są wydawane pieniądze na realizację tego zadania, niech te prace będą robione porządnie – argumentuje.

– Dziwię się też, że w budżecie Gminy Jabłonna na 2020 r. były zapisane środki finansowe na opracowanie dokumentacji projektowo-kosztorysowej wykonania nakładek asfaltowych ww. ulic w wysokości 20.000 zł. Natomiast do tej pory te nakładki nie zostały wykonane. Stąd też w piśmie do Wójta i do Rady Gminy Jabłonna zwrócę się z apelem o wykonanie nakładek asfaltowych jeszcze w 2021 r. – dodaje.