Łoś Jabłonek maskotką Gminy Jabłonna

Setki godzin pracy, dziesiątki pomysłów i ostateczna decyzja. Urząd Gminy wybrał maskotkę, która będzie towarzyszyć wójtowi podczas pikników, wydarzeń sportowych, a może nawet inauguracji inwestycji oświatowych. Będzie nią Łoś Jabłonek.

Decyzja została ogłoszona podczas Dnia Dziecka. – Dzieci wykazały się wyjątkową inwencją oraz kreatywnością. Wybór najlepszych projektów nie był łatwy. Po długich i trudnych obradach, w wyniku wnikliwej oceny, ostatecznie komisja wyłoniła zwycięską prace oraz przyznała 2. i 3. miejsce i 15 wyróżnień – informuje Urząd Gminy.

Gminna maskotka powstała na podstawie projektu Antoniny Leżuch ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Chotomowie, której wójt Jarosław Chodorski uroczyście wręczył prototyp ponad metrowego Łosia Jabłonka, z którym w przyszłości będzie pojawiał się na gminnych wydarzeniach.

– Wszystkim dzieciom bardzo dziękujemy za zaangażowanie i twórczą pracę. Każdemu uczestnikowi należą się ogromne gratulacje za włożony trud i pomysłowość. Wszystkie projekty można obejrzeć w Gminnym Centrum Kultury w Jabłonnie – przekazują urzędnicy.

Fot. Urząd Gminy