Kultura z Pałacem w tle

W historycznej i unikalnej scenerii Pałacu w Jabłonnie zorganizowana zostanie I edycja Letniego Festiwalu pod nazwą „Kultura z Pałacem w tle”. Od 30 czerwca do 25 sierpnia w wybrane weekendy tegorocznego lata odbędą się darmowe, plenerowe koncerty muzyczne i kino letnie.

Ideą Letniego Festiwalu „Kultura z Pałacem w tle” jest upowszechnienie kultury muzycznej i filmowej ogólnodostępnej dla każdego. Tłem do wydarzenia jest zabytkowy XVIII-wieczny Pałac w Jabłonnie, którego otoczenie otworzy się dla publiczności chętnej na spędzenie czasu na świeżym powietrzu w gronie rodzinnym i przyjaciół, podczas letnich weekendów. Tworząc tradycję Letniego Festiwalu miejsce stanie się popularyzatorem kultury w otoczeniu historii. Architektura parku i obiektu idealnie łączą wartości kulturalne z duchem historii, który pozostał w Pałacu. Miejsce już teraz jest licznie odwiedzane przez lokalną społeczność i otwarte na każdego nowego gościa.

W programie Letniego Festiwalu zaplanowane są koncerty muzyczne o różnorodnym repertuarze. Od piosenki polskiej i francuskiej po hity światowej instrumentalnej muzyki latynoamerykańskiej, przeboje muzyki jazzowej, latynoskiej czy country. Wystąpią artyści dobrze już znani a także wschodzące gwiazdy polskiej sceny muzycznej.
Otwarcie Letniego Festiwalu „Kultura z Pałacem w tle” odbędzie się w niedzielę 30 czerwca o godzinie 17.00. Rozpocznie go koncert „Piosenka jest dobra na wszystko” w wykonaniu Chrisa Schittulli i Bogdana Hołowni. Będą to największe przeboje polskiej i francuskiej piosenki, w tym piosenki z Kabaretu Starszych Panow po francusku. Po koncercie planowana jest potańcówka w pałacowym parku.

Chris SCHITTULLI – francuski wokalista, śpiewak bel canto, ambasador francuskiej piosenki w Polsce i polskiej po francusku. Jest współzałożycielem francuskiej grupy muzycznej DIVINO, znanej z repertuaru pop-opera.

Bogdan HOŁOWNIA – jeden z najwrażliwszych polskich pianistów jazzowych. Współpracował z Davem Clarkiem, Skippem Haddenem, George Zoncem, Larrym Kohutem, Grażyną Auguścik, Michałem Urbaniakiem i Urszulą Dudziak.

Program koncertów Letniego Festiwalu „Kultura z Pałacem w tle”:

– 30 czerwca – niedziela, godz. 17.00 koncert, potańcówka
Koncert „Piosenka jest dobra na wszystko”
Wykonawcy: Chris Schittulli i Bogdan Hołownia

– 4 lipca – niedziela, godz. 17.00 koncert, potańcówka
Koncert „W rytmie tanga i latino”
Wykonawcy: Trio: Michał Jung, Łukasz Parchta, Paulina Poławska

– 11 sierpnia – niedziela, godz. 17.00 koncert, potańcówka
Koncert „Akustycznie i klimatycznie”
Wykonawca: Gośka Andrzejewska, Pan Klimatyczny, Kimmi Kennsonen

– 25 sierpnia – niedziela, godz. 17.00 koncert, potańcówka
Koncert „Jazz, latin, country, cieple rytmy dobre na wszystko”
Wykonawca: Duet Shandy & Eva

Letni Festiwal „Kultura z Pałacem w tle” to również Kino Letnie przed Pałacem. Będzie to cykl spotkań z filmami o tematyce historycznej jak również hity kinowe i przeboje musicalowe. Pałac chce zachęcić do oglądania filmów i spędzenia czasu w plenerze całe rodzinny. Tłem do projekcji filmów jest piękny Pałac w Jabłonnie przypominający o dziedzictwie historycznym tego miejsca.

Program Kina Letniego:
– 5 lipca 2019 – piątek, godz. 21.00 – rozpoczęcie Kina Letniego. Repertuar: film „Bohemian Rhapsody”;
– 19 lipca 2019 – piątek, godz. 21.00. Repertuar: musical „Rain Man”;
– 1 sierpnia 2019 – czwartek, godz. 21.00. Repertuar: film „Kamienie na szaniec”;
– 14 sierpnia 2019 – środa, godz. 21.00. Repertuar: musical „Green Book”;
– 25 sierpnia – niedziela godz. 20.00 – zakończenie Kina Letniego. Repertuar: musical „Lala land”.

Źródło: Pałac w Jabłonnie