KPR Legionowo wycofany z PGNiG Superliga

W sezonie 2018/19 w PGNiG Superliga nie zobaczymy zespołu z Legionowa. Zarząd Klubu KPR Legionowo SA podjął decyzję o wycofaniu zespołu z rozgrywek z przyczyn finansowych.

– Zgodnie z wymaganiami, aby uczestniczyć w sezonie 2018/2019 w rozgrywkach należy spełnić szereg wymagań licencyjnych m.in. finansowych, organizacyjnych i infrastrukturalnych. Znaczną zmianą w stosunku do ubiegłego jest podniesienie budżetu gwarantowanego klubu z 1,5 mln zł do 2 mln zł. Pomimo wsparcia Gminy Legionowo, po przeanalizowaniu możliwości finansowych Klubu oraz jego potrzeb, Zarząd jednoznacznie stwierdził, iż spełnienie tego kryterium jest w tym momencie nieosiągalne i podjął strategiczną decyzję o wycofaniu zespołu z rozgrywek Superligi.

Jednocześnie informujemy, iż Klub został zgłoszony do rozgrywek w pierwszej lidze w przyszłym sezonie. Cały czas Klub czyni również starania w kierunku zróżnicowania źródeł otrzymywanych środków oraz pozyskania sponsorów m.in. poprzez utworzenie i rozwój Klubu Biznesu KPR Legionowo.

Zarząd Klubu pragnie podziękować wszystkim sympatykom piłki ręcznej, zwłaszcza Klubowi Kibica KPR Legionowo oraz sponsorom drużyny za wsparcie oraz gorąco zaprasza do dalszej współpracy. Ambicją całego Klubu jest uzyskanie stabilności finansowej i awans do Superligi w następnych sezonach – czytamy w komunikacie.

Jabłonna Dla Mieszkańców