Koronawirus. Teleporady w ośrodkach zdrowia w Jabłonnie i Chotomowie

SZPZOZ w Jabłonnie uruchomił w związku z zagrożeniem koronawirusem porady telefoniczne. – W sytuacjach kiedy będzie to niezbędne, nasz personel umówi Was na wizytę do lekarza wyznaczając konkretną godzinę, tak abyście uniknęli kontaktu z innymi pacjentami – zwraca się do pacjentów SZPZOZ w Jabłonnie. Porady telefoniczne dotyczą osób korzystających z ośrodków zdrowia w Chotomowie i Jabłonnie.

– Wszystkich pacjentów, wyrażających chęć wizyty u lekarza, w pierwszej kolejności prosimy o kontakt telefoniczny z naszymi przychodniami: Ośrodek Zdrowia w Jabłonnie – tel. 22 782 43 35 i Ośrodek Zdrowia w Chotomowie – tel. 22 772 62 95 – informuje SZPZOZ w Jabłonnie.

Jak dodaje SZPZOZ w Jabłonnie, „w sytuacjach kiedy będzie to niezbędne, nasz personel umówi Was na wizytę do lekarza wyznaczając konkretną godzinę, tak abyście uniknęli kontaktu z innymi pacjentami”.

W pozostałych sytuacjach zostanie udzielona teleporada. Lekarz udzielający teleporady na podstawie przeprowadzonego wywiadu medycznego i oceny stanu zdrowia pacjenta ma możliwość wystawienia zwolnienia lekarskiego.

– Zachęcamy Państwa do unikania bezpośredniego kontaktu z placówkami medycznymi i korzystanie z możliwości kontaktu telefonicznego z lekarzem. Jeżeli nie jest to konieczne, prosimy o odłożenie bezpośredniej wizyty u lekarza do czasu, kiedy ryzyko zarażenia wirusem będzie znikome – przekazuje SZPZOZ w Jabłonnie.

fot. pixabay