Kończą się zapasy w szpitalu w Nowym Dworze Mazowieckim

– Rozmawiałyśmy dziś z dyrektorem Nowodworskiego Centrum Medycznego Jackiem Kacperskim, który poinformował nas, że zapasy szpitala kończą się. Zużywanych jest kilkakrotnie więcej materiałów niż do tej pory. Dostawcy podnoszą ceny lub wypowiadają umowy, bo brakuje towaru na rynku. Dla przykładu za maseczkę chirurgiczną, która kosztowała 0,10 zł, teraz trzeba zapłacić 4 zł! Dostawca mięsa i wędlin wypowiedział szpitalowi umowę – informują na Facebooku radne z powiatu nowodworskiego.

– Szczegółowe informacje dyrekcja zamieści na swojej stronie jutro, ale już dziś prosimy o pomoc – czytamy na Facebooku „Wieści z powiatu”, który prowadzą przedstawicielki Rady Powiatu Nowodworskiego.

Zgodnie z informacją, za chwilę zabraknie środków ochrony osobistej: maseczek chirurgicznych, masek z filtrem HEPA, kombinezonów ochronnych, środków do dezynfekcji.

– Jeśli macie jakieś zapasy lub wiecie skąd można by je uzyskać, dajcie znać. Prosimy o pomoc rzeczową! Kontakt i szczegółowe informacje będę przekazane jutro – dodają radne.