Koncepcja do koncepcji ścieżek rowerowych

– Jeśli projektanci narysują koncepcję przebiegu dokładnie, to zostanie to państwu przedstawione – obiecał radnym Jarosław Chodorski. Czy wójt nie wie, że gmina zleciła projektantom wykonanie dokumentacji projektowej, a nie koncepcji systemu ścieżek rowerowych?

Podczas poniedziałkowej sesji Rady Gminy kolejny raz wyszło słabe przygotowanie merytoryczne wójta Chodorskiego. Kiedy jeden z radnych dopytywał o przebieg ścieżek rowerowych, które mają powstać na terenie gm. Jabłonna do połowy przyszłego roku, wójt mylił projekt z koncepcją.

– Do dzisiaj nie wiemy jaki będzie przebieg, jak to będzie szło, czy będzie pan malował jezdnie czy nie – mówił radny Arkadiusz Syguła.

– Jeśli tylko będzie narysowana koncepcja przez projektantów to wszystkie przebiegi zostaną państwu przedstawione – odpowiedział wójt, po czym dodał, że wykonawcy mają czas na uzyskanie zgód do końca września i przed tym terminem rysunki zostaną przedstawione radnym.

Wójt dodał również, że przebieg ścieżek został określony w sposób ogólny w założeniach, które zostały przedstawione w ubiegłym roku. W lipcu 2016 roku pisaliśmy:

Mimo że Urząd Gminy zapowiadał, że podczas konsultacji zostaną omówione możliwości wybudowania ścieżek w wariantach innych niż te zaproponowane w Master Planie, projektanci woleli skupić się na już opracowanych dokumentach.

– Dopiero dziś usłyszałem, że jest jakiś problem Dąbrowy Chotomowskiej. Mieliśmy określony zakres działania, przeszliśmy na piechotę ok. 20 km i zrobiliśmy setki zdjęć. A tam nie mamy nic. W ramach tego projektu trzeba byłoby poświęcić jeszcze dwa tygodnie, a to nie jest jedyny temat, którym się zajmujemy. Pracuję od gwizdka do gwizdka, musiałem robić to wieczorami oraz nocami i już nie mam siły – przyznał wprost jeden z projektantów.

Cały artykuł można przeczytać TUTAJ.

– My tu żyjemy, my tu mieszkamy i znamy najlepiej ten rejon. Razem z mieszkańcami posiadamy najwięcej informacji na ten temat i chcielibyśmy w tych pracach uczestniczyć w trakcie projektowania, a nie zostać poinformowani, że między Jabłonną a Rajszewem zostanie namalowana niebieska linia na jezdni i to będzie ścieżka rowerowa. Mamy nadzieję, że unikniemy takiego rozwiązania. Stąd nasza troska pomocy panu i projektantom, żeby te ścieżki faktycznie były ścieżkami rowerowymi. Będziemy mogli się w to włączyć i pomóc? – zapytał Witold Modzelewski, przewodniczący Rady Gminy.

– Pan już wielokrotnie deklarował pomoc i przez 2,5 roku tylko pan utrudniał i nie pomógł pan w żadnym temacie – niespodziewanie zaatakował wójt Chodorski.

J. Chodorski zobowiązał się, że jeśli projektanci narysują koncepcję przebiegu dokładnie, zostanie ona przedstawiona radnym.

– Koncepcja była w czerwcu ubiegłego roku. Na podstawie tej koncepcji ma być wykonany projekt. Czy pan będzie robił koncepcję do koncepcji? – dopytywał zdziwiony W. Modzelewski.

Dopiero Agnieszka Sobczak, naczelnik Wydziału Inwestycji wytłumaczyła, że koncepcja była już przedstawiana, natomiast w tym momencie projektanci pracują nad dokumentacją, która pozwoli im wystąpić ze zgłoszeniem bądź pozwoleniem na budowę.

Mamy nadzieję, że projektanci w przeciwieństwie do wójta, wiedzą, że wykonują dokumentację projektową, a nie koncepcję, którą przygotowuje się na początku inwestycji jako jej wstępny zarys. Inaczej będzie ciężko wybudować i tak już zagrożone ścieżki rowerowe.

Jabłonna Dla Mieszkańców