Kolizja w Jabłonnie. Fiat do kasacji, kierowca w szpitalu

Do groźnie wyglądającej kolizji doszło w czwartkowe popołudnie na ul. Modlińskiej w Jabłonnie. Kierowca Fiata Doblo został odwieziony do szpitala z obrażeniami głowy i złamanym przedramieniem. Na drodze wojewódzkiej panowały ogromne utrudnienia w ruchu.

W czwartek, 14 września o godz. 18.45 doszło do zderzenia Fiata Doblo kierowanego przez 27-letniego mężczyznę z Audi Q3 kierowanym przez 42-letnią kobietą. Sprawcą kolizji był kierujący dostawczym Fiatem, który skręcając w lewo nie udzielił pierwszeństwa przejazdu jadącemu z naprzeciwka Audi. Wtedy też doszło do stłuczki. Jak informuje straż pożarna, Fiat uległ całkowitemu zniszczeniu, natomiast drugi samochód ma zniszczony przód.

Jeszcze przed przyjazdem służb pomocy poszkodowanym próbowały udzielić osoby, które zauważyły kolizję. Dostęp do kierowcy Fiata był utrudniony, ponieważ auto leżało na prawym boku. Dopiero przybyli na miejsce strażacy wydobyli mężczyznę przez wyciętą przednią szybę. Do czasu przyjazdu karetki pogotowia, udzielili mu wsparcia psychicznego, i opatrzyli głowę. Następnie kierowca został przewieziony do jednego z warszawskich szpitali. Kierująca Audi została na miejscu kolizji.

Policja ukarała mandatem karnym kierowcę Fiata. Jak informuje Emilia Kuligowska, oficer prasowy KPP Legionowo, obaj kierujący byli trzeźwi.

Następnie strażacy odłączyli akumulatory i po zabraniu pojazdów, usunęli płyny eksploatacyjne oraz uprzątnęli jezdnię. W trakcie akcji panowały duże utrudnienia w ruchu. Na miejscu byli obecni strażacy z PSP Legionowo oraz OSP Jabłonna.

Jabłonna Dla Mieszkańców