Kolejna rodzina przeprowadzona z Modlińskiej 130

Po naszej interwencji trzyosobowa rodzina wprowadzi się do wyremontowanego mieszkania komunalnego przy ul. Zegrzyńskiej 5 w Jabłonnie. Wcześniej Wydział Gospodarki Komunalnej zaoferował mieszkańcom zrujnowany lokal. Okazało się, że gmina nie sprawdza stanu technicznego należących do niej mieszkań.

W ostatnich tygodniach pisaliśmy o mieszkańcach budynku przy ul. Modlińskiej 130 w Jabłonnie, którym jeszcze przed wyborami samorządowymi obiecano przeprowadzkę w normalne warunki. Mimo że obecna kadencja trwa już blisko dwa lata, wójt Chodorski dopiero teraz znalazł nowe mieszkania dla części lokatorów. Nastąpiło to po naciskach portalu „Jabłonna Dla Mieszkańców” oraz mieszkańców naszej gminy, m.in. Piotra Trzaskoma.

Najpierw decyzje dotyczące nowych lokali przyjęły dwie rodziny oraz jedna osoba samotna. Do tego grona dołączyła kolejna rodzina. Zamieszka ona w bloku przy ul. Zegrzyńskiej 5. Początkowo wspomniana rodzina odmówiła przyjęcia lokalu, ponieważ gmina zaproponowała mieszkanie wymagające generalnego remontu. Po nagłośnieniu tematu, urząd zdecydował się przeprowadzić roboty. W poprzednim tygodniu potwierdzono nam, że gmina wysłała zapytania do firm. Jak nieoficjalnie udało się nam dowiedzieć, remont zakończy się w grudniu.

– Czy dużo mamy tak zniszczonych lokali? Nie sprawdzamy ich? Jak można było dopuścić do takiej ruiny? – pytali radni podczas posiedzenia Komisji Spraw Społecznych.

Urzędniczka z Wydziału Gospodarki Komunalnej poinformowała, że są wykonywane przeglądy techniczne, ale osoba odpowiedzialna za nie, wchodzi jedynie do mieszkań z instalacją gazową. Jednocześnie nie sprawdza stanu technicznego odwiedzanych mieszkań.

Jabłonna Dla Mieszkańców