Kierowcy boją się mandatów

Mimo że w Jabłonnie często można spotkać nieprzepisowo zaparkowane samochody, to według policji takich sytuacji jest mniej niż jeszcze kilka tygodni czy miesięcy temu. Możliwe, że jest to spowodowane deklaracjami policjantów, że kończą z pouczeniami i będą karać mandatami lub kierować do sądu wnioski o ukaranie.

Na początku maja pisaliśmy o problemie z nieprzepisowym parkowaniem aut w Jabłonnie. Jest on szczególnie widoczny na osiedlach – Leśnej, Rajskiej Jabłoni oraz Bukowym Dworku.

– W tej chwili mieszkańcy tylko i wyłącznie będą karani mandatami, ewentualnie będą kierowane do sądu wnioski o ukaranie. Do tej pory mieszkańcy byli pouczani, ale nie przynosiło to żadnego efektu. Ten etap już się skończył – mówił pod koniec kwietnia Janusz Sochocki, komendant komisariatu w Jabłonnie.

Zastanawialiśmy się, czy słowa komendanta zmobilizują kierowców do zwracania uwagi na to, gdzie parkują. Okazało się, że tak.

– To się dużo zmniejszyło (nieprzepisowe parkowanie – red.). Prowadzimy wiele spraw nawet już kierowanych do sądu, nie skupiamy się tylko na mandatach i pouczeniach. Jest mniej zgłoszeń mieszkańców, więc polepszyło się – zapewniał podczas poniedziałkowego posiedzenia Komisji Bezpieczeństwa Publicznego Artur Purzycki, zastępca komendanta policji w Jabłonnie.

Jabłonna Dla Mieszkańców, fot. poglądowe