Kandydatka promuje się na straży

Katarzyna Dąbrowska, kandydatka na wójta gm. Jabłonna chciała promować swoją kampanię wykorzystując wizerunek Ochotniczej Straży Pożarnej w Chotomowie. Strażacy wydali oświadczenie, w którym nie wyrazili na to zgody.

– OSP Chotomów – dawniej i dziś. Ofiarność – chęć służenia ludziom – bezinteresownie i nieodpłatnie. Zawsze blisko ludzi – czytamy na Facebooku KWW Katarzyny Dąbrowskiej. Do wpisu zostało załączone m.in. zdjęcie nowej strażnicy, które może sugerować mieszkańcom, że K. Dąbrowska była zaangażowana w tę inwestycję.

Szybko na wpis kandydatki zareagowali strażacy z Chotomowa.

– Szanowni Mieszkańcy. Zbliża się czas wyborów samorządowych. Niestety dotarły do nas niepokojące informacje, że jedna z kandydatek promuje swoją kampanię wykorzystując wizerunek naszego OSP. Chcielibyśmy wyjaśnić, iż rozbudowa naszej jednostki jest zasługą ludzi aktywnie działających w naszej straży. Ów kandydatka nie uczestniczy aktywnie w życiu straży od wielu lat. Co więcej nie dołożyła żadnych starań, aby wesprzeć rozbudowę naszej jednostki. Szanując Państwa jako wyborców jesteśmy zobowiązani do wyjaśnienia tej sytuacji i jednocześnie informujemy, że OSP Chotomów jako jednostka nie uczestniczy w Wyborach Samorządowych – informuje Zarząd OSP Chotomów.

Jabłonna Dla Mieszkańców, fot. OSP Chotomów