Kameralne spotkanie wigilijne na Przylesiu

W ostatnią sobotę w lokalu przy ul. Akademijnej w Jabłonnie odbyła się wigilia dla mieszkańców Osiedla Przylesie. Było to „pierwsze i niestety ostatnie spotkanie w tym miejscu, ale na pewno nie ostatnie tak klimatyczne, kameralne spotkanie wigilijne”, jak zapewniają organizatorzy. Podczas grudniowej sesji wójt i radni podjęli decyzję o wykreśleniu z budżetu gminy zakupu lokalu pod świetlicę.

Od lat mieszkańcy Osiedla Przylesie organizują spotkania wigilijne. Tym razem podjęli decyzję, aby wigilię zorganizować w lokalu przy ul. Akademijnej, który należy SMLW Legionowo.

– Pomysł narodził się, kiedy zobaczyliśmy, że zamieszkali u nas seniorzy i chcieliśmy zintegrować ich trochę. W tym roku wyjątkowo udostępniono nam lokal, który chcieliśmy, aby zakupiła gmina na świetlicę wiejską. W przygotowaniu spotkania wigilijnego pomogli nam nasi sponsorzy: Bakalland oraz nasi kochani sąsiedzi. Specjalni goście zagrali fantastyczny mini koncert kolęd. Z roku na rok osób przybywa. Niestety przez inne priorytety władz gminy, SMLW zmuszone jest zdjąć rezerwację na lokal i zostanie on sprzedany jeszcze w tym roku prywatnemu inwestorowi – mówi radna Katarzyna Lulis-Rzeszut.

W poprzedniej kadencji Rada Gminy zabezpieczyła w budżecie 420.000 zł na zakup lokalu przy ul. Akademijnej. Po wyborach jedną z pierwszych decyzji wójta oraz nowych radnych było wykreślenie tej inwestycji. Za zmianami w budżecie na 2018 rok, w tym rezygnacją z zakupu lokalu, nie zagłosowali radni: K. Lulis- Rzeszut i Witold Modzelewski. Pozostali byli „za”.

Jabłonna Dla Mieszkańców, fot. Przylesie Jabłonna