Jechał bez świateł, ale za to z narkotykami

Mundurowi z Legionowa zatrzymali mężczyznę podejrzanego o posiadanie narkotyków. Podczas kontroli funkcjonariusze znaleźli przy nim marihuanę i amfetaminę. Narkotyki zabezpieczyli, a 21-latek usłyszał zarzut posiadania środków odurzających. Przestępstwo to zagrożone jest karą do 3 lat pozbawienia wolności.

Policjanci legionowskiej patrolówki zatrzymali do kontroli pojazd poruszający się bez świateł mijania. Podczas kontroli 21-letni kierowca zachowywał się bardzo nerwowo, trzęsły mu się ręce, nie umiał jednoznacznie odpowiedzieć na zadawane pytania. To wzbudziło podejrzenia policjantów, że mężczyzna może coś ukrywać.

W trakcie dalszych czynności funkcjonariusze przy mężczyźnie ujawnili cztery torebki foliowe. W dwóch znajdowała się marihuana, kolejne dwie zawierały amfetaminę. Mieszkaniec powiatu pułtuskiego został zatrzymany i przewieziony do legionowskiej komendy.

Mężczyzna usłyszał już zarzut posiadania narkotyków i teraz zajmie się nim sąd. Za posiadanie środków odurzających ustawa przewiduje karę do 3 lat pozbawienia wolności.

Źródło: podkom. Justyna Stopińska / KPP Legionowo