Sokolnicki nowym starostą. Zmiany w Zarządzie i Radzie Powiatu

Sylwester Sokolnicki, były burmistrz Serocka został nowym starostą legionowskim. Zastąpił on na tym stanowisku Roberta Wróbla. Do zarządu powiatu wszedł Przemysław Cichocki.

Podczas wczorajszej sesji Rady Powiatu Legionowskiego Robert Wróbel złożył rezygnację z funkcji starosty. Jak informuje Powiat Legionowski, po pięciu latach pracy jako starosta, postanowił podjąć nowe wyzwania zawodowe. Jego miejsce zajął Sylwester Sokolnicki, który przez blisko 30 lat był burmistrzem Serocka, natomiast w tej kadencji członkiem zarządu powiatu.

– Nadszedł moment, w którym życie postawiło przede mną nowe wyzwanie zawodowe, więc teraz ja muszę znaleźć odwagę do tego samego. Nie rozstaję się z samorządem, a jedynie zmieni się funkcja, jaką będę pełnił. Pozostanę członkiem Rady Powiatu i dalej, jako radny, będę angażował się w sprawy lokalnej społeczności i zmienianie powiatu legionowskiego. Zobowiązałem się do tego przed moimi sąsiadami, dostałem od nich głosy poparcia w wyborach na radnego i danego słowa dotrzymam – informuje Robert Wróbel.

Nowy Zarząd Powiatu

Uzupełnienia wymagał też uszczuplony skład Zarządu. Na wniosek starosty Sokolnickiego Rada Powiatu dokooptowała do niego Przemysława Cichockiego, który dotychczas zasiadał w jej prezydium, pełniąc funkcję wiceprzewodniczącego. Po głosowaniach nowy skład zarządu powiatu to: Sylwester Sokolnicki (starosta), Konrad Michalski (wicestarosta), Grzegorz Kubalski, Artur Stankiewicz i Przemysław Cichocki (członkowie zarządu). Robert Wróbel został natomiast wybrany na wiceprzewodniczącego rady, gdzie zastąpi Przemysława Cichockiego.

Sylwester Sokolnicki: wykorzystam swoje doświadczenie

– Funkcja starosty wiąże się z wielką odpowiedzialnością. Dziękuję za zaufanie, jakim obdarzyli mnie radni, powierzając mi tę misję. Mogę zapewnić, że wykorzystam swoje doświadczenie, zarówno to zdobyte w zarządzaniu gminą Serock, jak i to, o które wzbogaciłem się już w samorządzie powiatowym, by jak najlepiej wypełniać swoje obowiązki. Z przykrością żegnam jako członka zarządu Roberta Wróbla i cieszę się, że miałem szansę z nim współpracować. Obaj wyznajemy te same wartości co do jakości i skuteczności działania, jak i kierunków rozwoju powiatu. Szanuję jednak jego decyzję i wiem, że nadal będziemy mieć w nim wsparcie – mówi Sylwester Sokolnicki.

 

 Źródło: Starostwo Powiatowe w Legionowie, fot. Sylwester Sokolnicki / Facebook