Jarosław Kaczyński w Legionowie: „Chcemy, aby Polacy żyli na europejskim poziomie i do tego dążymy”

– System, który istniał w Polsce do 2015 roku, dał pewnej grupie ludzi zmianę na lepsze. Był to jednocześnie system niesprawiedliwy. Był to system, który nie dbał o naród, a wspólnotę atakował – mówił podczas wczorajszej konwencji PiS w Legionowie Jarosław Kaczyński. Co jeszcze powiedział prezes Prawa i Sprawiedliwości?

W ostatni czwartek w Legionowie odbyła się konwencja wyborcza Prawa i Sprawiedliwości.

– Zmieniliśmy Polskę, zmieniając politykę gospodarczą, politykę społeczną, umacniając państwo, zatrzymując tę gigantyczną patologię, to gigantyczne mówiąc prostym językiem, okradanie państwa – mówił Jarosław Kaczyński.

Prezes PiS zauważył, że: „Dzisiejsza Polska jest sprawiedliwsza, efektywniej rządzona, dobrze się rozwija. Właściwie wszystkie wskaźniki społeczne, gospodarcze były dobre i to z tendencją do poprawiania się”.

– Chcemy, aby Polacy żyli na europejskim poziomie i do tego dążymy (…). Musimy powiedzieć naszym rodakom, co będzie dalej, w jaki sposób będziemy kontynuowali naszą politykę. Musimy określić bardziej dalekosiężny cel, którym jest budowa polskiej wersji państwa dobrobytu – stwierdził Jarosław Kaczyński.

Prezes PiS stwierdził, że celem jego rządu było zmniejszanie różnic pomiędzy ludźmi mieszkającymi na wsi i w mieście. Odniósł się również do kwestii rodziny, która według niego jest fundamentem wszystkiego.

– To wszystko razem nie będzie działało, jeżeli sfera duchowa i sfera naszej tradycji nie będzie zachowywana. Nie jest prawdą, że żeby się rozwijać, by dokonywał się postęp w dziedzinie gospodarczej, intelektualnej, we wszystkich dziedzinach, postęp w dobrym tego słowa znaczeniu, to musimy odrzucać to, co jest tradycją, co tworzy naszą tożsamość, co buduje fundament wszystkiego, a fundamentem wszystkiego jest rodzina – dodał Jarosław Kaczyński.

– To jest taka teza, która jest często nam wtłaczana: chcecie żyć jak w Europie, to musi być tu w Polsce tak jak w Europie – dwóch tatusiów, dwie mamusie (…). Nie musi, proszę państwa, tak być. Nie musi tak być, i tak, proszę państwa, nie będzie. My bronimy tradycyjnej rodziny i będziemy jej bronić. Będziemy ją afirmować, bo ona jest fundamentem wszystkiego – mówił prezes PiS.

Fot. Twitter – Prawo i Sprawiedliwość