Sałatka kosztowała go 500 złotych

Policjanci z Jabłonny zatrzymali mężczyznę, który w jednym ze sklepów w Legionowie ukradł sałatkę, groził sprzedawczyni i uszkodził drzwi. Zatrzymany spowodował straty sięgające 700 złotych. Mężczyzna już usłyszał zarzuty. Grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Kilka dni temu do sklepu przy ulicy Jagiellońskiej wszedł mężczyzna, który z półki sklepowej zabrał sałatkę i wyszedł ze sklepu nie płacąc za towar. Poczynania klienta zauważyła pracownica sklepu, która natychmiast wybiegła za nim i zawróciła do sklepu. Kiedy mężczyzna był w środku, zablokowała drzwi i oznajmiła, że jeśli nie zapłaci za sałatkę powiadomi policję. Wtedy 32-latek zagroził kobiecie pobiciem. Kiedy ta nadal nie chciała go wypuścić ze sklepu zaczął szarpać za drzwi uszkadzając zamek.

Jabłonowscy mundurowi, którzy zostali wezwani na miejsce zatrzymali agresywnego klienta i osadzili w policyjnym areszcie. Mężczyzna usłyszał zarzut uszkodzenie mienia oraz gróźb karalnych, przy czym obu przestępstw dopuścił się w warunkach recydywy. Teraz 32-latkiem zajmie się sąd.

Za kradzież sałatki mężczyzna został ukarany mandatem w wysokości 500 złotych.

Źródło: KPP Legionowo