Jakub Pursa w finale konkursu „Mister Polski 2020”

Jakub Pursa, 26-letni mieszkaniec Jabłonny został finalistą prestiżowego konkursu „Mister Polski 2020”. – W ostatni weekend odbyło się zgrupowanie półfinalistów, na którym wybrano 25 finalistów z całej Polski. Jestem jednym z nich i reprezentuje Jabłonnę – mówi Jakub Pursa. 

O tytuł „Mistera Polski” mogą ubiegać się mężczyźni w wieku od 18 do 30 lat, posiadający polskie obywatelstwo, proporcjonalną sylwetkę oraz minimum 180 cm wzrostu. Jednym z nich jest Jakub Pursa, który swoją przygodę z tym konkursem rozpoczął już w ubiegłym roku. Ze względu na pandemię koronawirusa konkurs został przedłużony o 2021 rok.

Zaczęło się od castingu

Mieszkaniec Jabłonny najpierw przeszedł casting, który odbył się w warszawskim Studio Chmury, by w kolejnym etapie móc rywalizować z innymi ćwierćfinalistami. Kwalifikacje do półfinału odbyły się w lipcu i tutaj ponownie Jakub Pursa został pozytywnie oceniony przez jury. W ostatni weekend, a dokładnie w sobotę 27 lutego przyszedł czas na półfinał, podczas którego wybrano 25 finalistów konkursu „Mister Polski 2020” i ponownie jurorzy docenili starania mieszkańca Jabłonny.

– Jeżeli pandemia nie przeszkodzi, to finał odbędzie się 24 kwietnia. Do tego czasu planowane są sesje zdjęciowe, wystąpienia w stacjach telewizyjnych i zgrupowanie finalistów. Zatem warto śledzić media społecznościowe „Mister Polski” – mówi Jakub Pursa.

Wyróżnia się na tle finalistów

26-latek, jak przyznaje, wyróżnia się na tle innych finalistów. – Nie jest trenerem personalnym, piłkarzem itd. Jestem absolwentem Warszawskiej Szkoły Balotowej i na co dzień tańczę oraz uczę tańca dzieci, młodzież i dorosłych – dodaje Jakub Pursa.