Dozór dla 27-latka, który nękał byłą partnerką

27-letni mężczyzna groził, ukradł telefon, nachodził w miejscu zamieszkania i pracy byłą partnerkę. Sprawą zajęli się policjanci z jabłonowskiego komisariatu wspólnie z legionowską prokuraturą. Teraz 27-latek będzie musiał stawiać się na policyjny dozór oraz ma zakaz zbliżania się do pokrzywdzonej. Za uporczywe nękanie grozi mu nawet do 8 lat więzienia.

We wtorek (2.03) policjanci z jabłonowskiego komisariatu, po zabraniu materiału dowodowego doprowadzili na czynności do prokuratury 27-letniego mieszkańca powiatu legionowskiego, który od ponad roku uporczywie nękał swoją byłą partnerkę. Przez ten czas mężczyzna pod adresem pokrzywdzonej kierował groźby karalne, nachodził ją w miejscu zamieszkania, niepokoił w pracy. Podejrzany w swoim zachowaniu stawał się coraz bardziej agresywny. W połowie stycznia zabrał kobiecie telefon oraz groził jej bratu. Mężczyzna usłyszał zarzuty dotyczące przestępstwa stalkingu, kradzieży oraz gróźb karanych.

Na wniosek śledczych prokurator zastosował wobec 27-latka środek zapobiegawczy w postaci dozoru policyjnego oraz zakazu kontaktowania i zbliżania się do pokrzywdzonych.

Stalking określa się jako uporczywe nękanie bądź prześladowanie ofiary. Zgodnie z kodeksem karnym, stanowi on przestępstwo, za które grozi kara pozbawienia wolności do 8 lat, a w niektórych przypadkach nawet do lat 12.

Źródło: podkom. Justyna Stopińska/KPP Legionowo, fot. pixabay