Jabłonna postawi na sport? Radny proponuje halę, lodowisko, park linowy i…

Hala sportowa w Chotomowie, kompleksowe zaplecze sportowe przy nowej szkole w Jabłonnie, lodowisko, park linowy czy nowoczesne place zabaw mogą powstać w najbliższych latach na terenie gm. Jabłonna. Podczas konferencji prasowej radny Adam Krzyżanowski przedstawił propozycje dotyczące budowy infrastruktury sportowej w latach 2018-2023.

W niedzielę, 17 czerwca w Jabłonnie odbyła się konferencja prasowa, podczas której radny Adam Krzyżanowski przedstawił dziennikarzom propozycje budowy infrastruktury sportowej w gm. Jabłonna. Spotkanie zostało zorganizowane pod nazwą „Sportowa Gmina Jabłonna 2018-2023” i odbyło się w ramach sportowego pikniku na boisku piłkarskim za kościołem.

– Będąc radnym całej gm. Jabłonna dostrzegam potrzeby związane z infrastrukturą sportową. Dostrzegają je również mieszkańcy, którzy podczas spotkań sąsiedzkich organizowanych przez Stowarzyszenie Przyjaciół Gminy Jabłonna wypełniali ankiety i wskazywali na potrzebę realizacji inwestycji związanych z infrastrukturą sportowych. Stowarzyszenie dokonało analizy inwestycji, które muszą zostać zrealizowane w kolejnej kadencji – mówił A. Krzyżanowski.

1

Radny zaproponował budowę hali sportowej w Chotomowie oraz rozpoczęcie budowy kompleksowego zaplecza sportowego przy nowej szkole w Jabłonnie. W najbliższych latach planowane jest powstanie lodowiska, parku linowego, skateparku oraz ogólnodostępnego zespołu boisk sportowych do piłki nożnej, koszykówki, siatkówki i lekkoatletyki. Poruszono również temat ścieżek rowerowych, które jak wskazywał radny, nie mogą powstawać na zasadzie wymalowania pasów na ulicy, tylko muszą być wyseparowane i asfaltowe. Radny dodał, że w przyszłej kadencji przetarg dotyczący budowy ścieżek rowerowych musi zostać przygotowany w sposób profesjonalny i nie może powtórzyć się sytuacja związana z niedoszacowaniem ok. 7 mln zł. Ważnym elementem będzie również kompleksowa modernizacja placu zabaw, które teraz w większości są przestarzałe i nie spełniają potrzeb najmłodszych – place zabaw mają być zatem nowoczesne i bezpieczne. Wymienione inwestycje planowane są na terenie całej gm. Jabłonna.

– W nowej kadencji wójt i Rada Gminy muszą ze sobą współpracować. Budżet gm. Jabłonna tworzą mieszkańcy, przez co musi być zdecydowanie bardziej wykorzystywany dla dobra mieszkańców i rozwoju naszej gminy, która ma ogromny potencjał. Ten potencjał nie jest w bieżącej kadencji odpowiednio wykorzystywany być może z powodu konfliktów, które występują na linii wójt – Rada Gminy. Ja z tymi konfliktami nie utożsamiam się. Wójt i Rada Gminy w przyszłej kadencji muszą skoncentrować się na budowie infrastruktury sportowej na miarę XXI wieku – twierdzi radny Krzyżanowski.

Nieoficjalnie mówi się, że A. Krzyżanowski jesienią wystartuje w wyborach na wójta gm. Jabłonna. Jak sam twierdzi, wielu mieszkańców zachęca go do takiego kroku, jednak decyzji w tej sprawie jeszcze nie podjął. Dodał tylko, że w kolejnych tygodniach przedstawi propozycje funkcjonowania gm. Jabłonna także w innych obszarach.

Jabłonna Dla Mieszkańców