Przedszkolaki mają już wakacje

We wtorkowe popołudnie uczniowie Przedszkola Gminnego w Chotomowie zakończyli naukę i udali się na zasłużone wakacje. Były kwiaty, gratulacje, łzy wzruszenia oraz zapowiedź szybkiej budowy nowego przedszkola przy ul. Żeligowskiego.

We wtorek, 19 czerwca w Szkole Podstawowej nr 2 w Chotomowie odbyło się uroczyste zakończenie roku dla przedszkolaków. Uroczystości zostały podzielone na dwie tury. Tego dnia jabłonowski samorząd reprezentowali radni Adam Krzyżanowski oraz Arkadiusz Syguła.

– Te kilka miesięcy minęło bardzo szybko. Było wiele zabawy, nauki oraz mnóstwo wspaniałych chwil. Mam nadzieję, że wszyscy będziemy wspominać te wspólne chwile z uśmiechem na twarzy. Zrobiliśmy wszystko, żeby jak najlepiej przygotować dzieci do przekroczenia progu szkoły. Mam nadzieję, że to się nam udało – mówiła Monika Bagińska, dyrektor przedszkola.

Następnie głos zabrała Agnieszka Marciniak, przewodnicząca Rady Rodziców, która zauważyła, że w ostatnich miesiącach dzieci, rodzice oraz nauczyciele przeszli razem bardzo dużo. Były chwile dobre, jak i złe. Jednocześnie podziękowała wszystkim rodzicom za współpracę i życzyła najmłodszym udanych wakacji, a później nawiązania nowych przyjaźni w szkole.

– Dziękuję za prowadzenie przedszkola w tak trudnych warunkach, które były spowodowane bardzo ciężką sytuacją w zakresie technicznym byłego budynku przedszkole. Mam nadzieję, że od września dzieci będą już w nowej, przejściowej placówce w Chotomowie. Myślę, że też, że bardzo szybko rozpocznie się budowa docelowego przedszkola przy ul. Żeligowskiego. Rada Gminy przeznaczyła na ten cel ok. 7 mln zł – mówił radny Adam Krzyżanowski.

W trakcie uroczystości dzieci zaprezentowały program artystyczny. Były także nagrody dla wszystkich uczniów ufundowane przez przedszkole i rodziców. Maluchy otrzymały również okolicznościowe upominki od radnego Krzyżanowskiego.

Jabłonna Dla Mieszkańców